Google Stadia je už dostupná aj pre iPhone či iPad

Hernú cloud službu od Google už môžete vyskúšať aj na Apple zariadeniach!

Čo je Google Stadia

Herná platforma, ktorá vďaka cloudu umožňuje hranie obľúbených hier na akomkoľvek zariadení.

Hurá na Safari

Výnimkou však donedávna bol systém iOS. Apple totiž pre cloud gaming zaviedol obmedzenia, ktoré neumožňovali riešenie cez samostatnú aplikáciu, vďaka ktorej by Stadia bola dostupná aj pre iOS. Google preto musel nájsť spôsob ako vec vyriešiť inak.

Cestou je zdá sa, Safari. V prehliadači je možné spúšťať webovú verziu Google Stadia, ktorá je dostupná ako public beta. Pre otestovanie môžete navštíviť stadia.com. Služba ponúka herné hity ako Red Dead Redemption 2, Assassin’s Creed Valhalla, DOOM Eternal, NBA 2K21 a ďalšie.

Vo vývoji

Google chce postupne dopĺňať ďalšie funkcie a zlepšovať výkon webovej verzie. Na tej spoločnosť stále pracuje. Google Stadia môže byť pridaná na domácu obrazovku a je možné ju spúšťať ako iné aplikácie – stačí otvoriť webovú verziu, ťuknúť na tlačidlo Zdieľať a zvoliť Pridať na plochu.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.