Foxconn presunie časť výroby do Vietnamu, kvôli obchodnej vojne medzi USA a Čínou

Spoločnosť tak robí na žiadosť Apple, ktorá chce diverzifikovaním svojej výroby znížiť možné riziká.

Počas obdobia, kedy bol úradujúcim prezidentom USA Donald Trump, povzbudzovala jeho administratíva americké firmy na presun produkcie mimo Čínu. Súbežne s tým zvýšila dovozné clo na elektroniku z tejto krajiny a určila limity pre dodávky amerických komponentov pre čínske spoločnosti, čo podľa USA predstavovalo bezpečnostné riziko.

Foxconn s ohľadom na danú situáciu preto presunul časť svojej výroby do iných krajín, medzi ktorými figuruje okrem Vietnamu napríklad aj Mexiko či India.

Svoje závody sa taiwanská spoločnosť rozhodla vybudovať v severovýchodnom regióne Vietnamu Bac Giang. Tu sa budú kompletovať iPady a MacBooky. Spustenie prevádzky sa očakáva v prvom polroku 2021. Závod preberie podľa interných informácií časť výroby z Číny, presný objem presunutej produkcie známy nie je.

Známy je však zdroj impulzu pre transfer výrobných kapacít. Je ním nik iný ako samotný Apple, ktorý chce takýmto spôsobom diverzifikovať svoju produkciu počas obchodnej vojny.

Presun výroby iPadu bude predstavovať historický moment – zariadenie sa doteraz vyrábalo výlučne v Čine.

zdroj: Reuters

cover:  Jack Goren

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.