FaceTime má pri nových OS problém so staršími zariadeniami

Chybu hlásia množstvo používateľov, ktorí si nainštalovali updaty iOS 13.4 a macOS 10.15.4. Ktorých zariadení sa to týka?

Update na najnovšiu verziu systému?

Problém vzniká pri pokuse spojiť sa cez FaceTime s majiteľom staršieho modelu iPhonu, iPodu či iPadu. Apple bežne používateľom, ktorí nemôžu prijímať FaceTime hovory, odporúča aktualizáciu na najnovší OS. Ale v prípade starších kúskov Apple hardvéru sú poslednou podporovanou verziou systému iOS 9.3.5 a 9.3.6.

Chyba sa teda môže týkať zariadení ako iPad 2, iPad tretej generácie, iPhone 4S, iPad mini prvej generácie ale aj iPod touch piatej generácie.

Problém nového OS?

Zaujímavé je, že používatelia s iOS 13.3.1 či macOS 10.15.3 si cez FaceTime môžu zavolať aj s majiteľmi starších zariadení. Takže to vyzerá na bug, ktorý sa dostal do iOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4. Alebo môže ísť o vedomý krok zo strany Apple v snahe tlačiť čo najviac používateľov smerom k najnovšiemu OS. V Cupertine sa zatiaľ  k veci nevyjadrili.

Netreba obzvlášť zdôrazňovať naozaj nešťastné načasovanie takéhoto problému. Aktuálne veľké množstvo ľudí pracuje z domu a na komunikáciu v tíme využíva práve konferečné hovory. A netreba zabúdať ani na mimopracovnú komunikáciu, napríklad s členmi rodiny, ktorí sú v izolácii či karanténe.

Ostáva dúfať, že ide o chybu, ktorú bude jednoduché odstrániť.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.