Čo AirPods Max (nakoniec) chýba

Apple v utorok 8. decembra predstavil nové high-end slúchadlá z rady AirPods s celkom novým dizajnom. Ktorá časť detailov ohľadom produktu ostala v rovine špekulácií?

Pred odhalením novinky sa hovorilo aj o niektorých podrobnostiach ohľadom možných funkcií a komponentov. Jedným z nich je aj čip U1 pre ultraširokopásmové pripojenie. Ten nakoniec v slúchadlách prítomný nie je. AirPods Max disponujú čípom H1.

Čip U1 prišli s minuloročnými iPhonom 11 a umožňovali vylepšené priestorové vnímanie. Vzdialenosti medzi dvomi zariadeniami s týmto čipom mohli byť merané precíznejšie vďaka výpočtom času, ktorý je potrebný na presun vĺn z bodu A do bodu B. V porovnaní s Wi-Fi či Bluetooth je technológia výrazne presnejšia. Viacero leakerov predpovedalo prítomnosť U1 aj v nových AirPods Max.

Ďalšou vecou, ktorej sme sa nakoniec nedočkali, mali byť vymeniteľné čelenky, ktoré spájajú slúchadlá. Apple pri vývoji nových slúchadiel čelilo viacerým problémom, ktoré predlžovali celý proces a preto sa značka nakoniec rozhodla možnosť vymeniteľného komponentu obetovať v prospech rýchlejšej výroby.

Podobne sa predpokladalo, že budú nové AirPods disponovať dotykovými plochami na vonkajších bokoch ušníc. Nakoniec bol model predstavený s ovládaním prostredníctvom Digital Crown známej z Apple Watch.

Mark GurmanBloombergu v súvislosti s týmito zmenami, ktorými nakoniec produkt prešiel, napísal, že ich spoločným menovateľom bolo rozhodnutie AirPods Max konečne predstaviť – po niekoľkých zdržaniach.

Leaker Jon Prosser, ktorý má relatívnu kolísavú mieru spoľahlivosti, hovoril o športovom, cenovo dostupnejšom modeli AirPods Max – odhadom hovoril o 350 dolároch, v porovnaní s 549 dolároch, ktoré za novinku dáte.

Čo hovoríte na nové AirPods? Zaujali vás?

zdroj: Bloomberg, MacRumors

komentár
  1. DIZAJN Fajn , cena mierne vyššia ako som čakal. Otázkou bude výkon, ak sa vyrovnajú sony WH1000X3 tak ma dostatočne prekvapia :D

    2
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.