Budúci rok má byť rokom ARM Macov, USB4 bude nasledovať

Sľubuje to renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vo svojom reporte hovorí o niekoľkých zariadeniach s ARM procesormi.

V texte sa spomína predstavenie viacerých MacBookov a Macov vybavených procesormi s ARM architektúrou, ktoré si bude Apple dizajnovať in-house. To by podľa analytika malo zmeniť pomer na miskách váh a dať Apple výraznú výhodu nad konkurenciu, keďže by nemusel spoliehať na Intel komponenty. Takisto by takto navrhnuté procesory mali byť lacnejšie až o 60% a hardvérovo viac odlišovať Mac od Windows platformy.

V súvislosti s ARM procesormi sme v minulosti písali o informáciách od Jeana-Louisa Gasséeho. Ten v Apple pôsobil vo výkonnej funkcii deväť rokov a optimizmus ohľadom možnosti skorej implementácie ARM architektúry zdieľa. Spomenul dokonca aj konkrétny startup Ampere Computing, ktorý podľa neho už teraz môže konkurovať Intelu.

Okrem ARM Macov sa v reporte spomína aj USB4, ktorého implementovanie do Apple produktov odhaduje Ming-Chi Kuo na rok 2022. Technológia založená na Thunderbolt 3 ponúka prenosové rýchlosti dát až to 40 Gb/s, čo je dvojnásobok najnovšieho USB 3.2 2×2. Rozhranie takisto podporuje až dva 4K displeje či jeden 5K displej.

USB4 spája Thunderbolt a USB protokoly, čím Intel sleduje cieľ sprístupniť technológiu na princípe royalty-free. To by mohlo okrem iného priniesť aj väčšiu dostupnosť Thunderbolt príslušenstva ako docky či eGPU, ktoré by boli zároveň aj cenovo výhodnejšie.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.