Bude A14 od Apple prvým ARM mobilný čipom?

Kalifornské jablko pracuje na novom čipe, ktorý by mal byť založený na ARM architektúre a presiahnuť 3 GHz.

Nástupca aktuálneho čipu A13, ktorým su vybavené iPhone 11 a 11 Pro, by sa mal objaviť v novej generácii Apple smartfónov. Tú očakávame na jeseň. Dostupné informácie zatiaľ hovoria o frekvencii, ktorá dosahuje 3,1 GHz, čo by bolo o 400 MHz vyššie ako v prípade súčasného čipu.

Single-core výkon nového A14 má byť o 25% vyšší ako pri A13. V prípade zapojenia viacerých jadier je to o 33% viac. Tento výkon sa bude hodiť pri multitaskingu či iných, výpočtovo náročných interakciách so zariadením.

TSMC, ktorý pre Apple čipy produkuje, sa pripravuje na intenzívnu výrobu, ktorá má začať už nasledujúci mesiac. 

ARM architektúra je pre Apple výzvou – nedávno sme písali o procesoroch pre novú generáciu Macov. Aj tie by mohli už v súčasnosti byť vybavené takto navrhnutým hardvérom. Ten by si Apple samozrejme chcel vyvíjať in-house.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.