BMW už implementoval CarKey (+ prehľad kompatibilných modelov)

Nová funkcia umožňuje pridanie digitálnych kľúčov do vašej Wallet apky.

Kľúče v iPhone či Apple Watch Peňaženke môžu byť tak používané namiesto tradičných kľúčov k vozidlu.

Funkcia CarKey má byť podľa Apple po vydaní dostupná v iOS 13 aj očakávanom iOS 14. Prvým partnerom sa stane práve BMW, ktoré túto možnosť sprístupnilo vo svojej aplikácii.

Vďaka podpore novej možnosti môžu používatelia odomykať a zamykať vozidlo pridržaním zariadenia pri jeho dverách. Prístup k automobilu je možné povoliť až pre piatich členov rodiny či priateľov a k dispozícii sú aj viaceré úrovne povolení.

BMW Digital Key je kompatibilný s modelmi rady 1 až 6, 8, X6, X7, X5M a Z4, ktoré zišli z výrobnej linky po 1. júli 2020. Prehľad kompatibilných vozidiel je k dispozícii aj v aplikácii.

Na strane Apple je potrebné vlastniť iPhone XR, XS alebo novší, resp. Apple Watch Series 5 a novšie. Podľa zatiaľ dostupných informácií od BMW bude pre využívanie funkcionality potrebný iOS 13.6, na ktorý sa aktuálne čaká.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.