BMW už implementoval CarKey (+ prehľad kompatibilných modelov)

Nová funkcia umožňuje pridanie digitálnych kľúčov do vašej Wallet apky.

Kľúče v iPhone či Apple Watch Peňaženke môžu byť tak používané namiesto tradičných kľúčov k vozidlu.

Funkcia CarKey má byť podľa Apple po vydaní dostupná v iOS 13 aj očakávanom iOS 14. Prvým partnerom sa stane práve BMW, ktoré túto možnosť sprístupnilo vo svojej aplikácii.

Vďaka podpore novej možnosti môžu používatelia odomykať a zamykať vozidlo pridržaním zariadenia pri jeho dverách. Prístup k automobilu je možné povoliť až pre piatich členov rodiny či priateľov a k dispozícii sú aj viaceré úrovne povolení.

BMW Digital Key je kompatibilný s modelmi rady 1 až 6, 8, X6, X7, X5M a Z4, ktoré zišli z výrobnej linky po 1. júli 2020. Prehľad kompatibilných vozidiel je k dispozícii aj v aplikácii.

Na strane Apple je potrebné vlastniť iPhone XR, XS alebo novší, resp. Apple Watch Series 5 a novšie. Podľa zatiaľ dostupných informácií od BMW bude pre využívanie funkcionality potrebný iOS 13.6, na ktorý sa aktuálne čaká.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.