Apple znížil svoj podiel z App Store pre malé spoločnosti

Značka oznámila, že v prípade vývojárov, ktorí profit z App Store je nižší ako milión dolárov ponúkne novú nižšiu maržu.

Ide tak o polovičnú sumu oproti klasickým 30%. Novinka sa týka malých firiem a nezávislých vývojárov, určujúcim faktorom je výška ich príjmu z obchodu, ktorý prevádzkuje Apple.

Poplatok vo výške 15% sa vzťahuje na platené apky, nákupy v apkách či predplatne.

Tim Cook vo svojom stanovisku zdôraznil význam malých podnikov pre svetovú ekonomiku, inovácie a príležitosti. Cupertino chce týmto krokom prispieť k vyššej kreativity a rozvoju na svojej platforme s aplikáciami.

O zaradenie do programu s nižšou maržou sa môžu uchádzať všetci vývojári, ktorí v tomto roku zarobili menej ako jeden milión dolárov. To bude platiť aj v prípade ďalších rokov.

Ak sa stane, že vývojári, ktorí pôvodne spĺňali podmienky pre zvýhodnenú sadzbu, zvyšia svoj profit a presiahnu tak miliónovú hranicu, bude pre nich platiť štandardných 30%.

App store ponúka aktuálne takmer 2 milióny aplikácií dostupných celosvetovo. Na platforme je aktívnych 28 miliónov vývojárov.

zdroj: Apple

komentáre
 1. Nechce sa mi verit ze vychadzaju v ustrety ludom .. nieco za tym musi byt, v konecnom dosledky vyssie zisky. Napada vas nieco ako by to mohli dosiahnut tymto krokom?

  1
  0
  1. Je to pravdepodobne len marketing a PR… Podla analytickej firmy Sensor Tower sa to bude tykat 98% developerov – avsak tito developeri vytvaraju menej ako 5% prijmov App Store. (2% developerov ma obrat vyssi ako 1 000 000 USD rocne a vytvaraju 95% prijmov App Store.)

   1
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť