Apple zakázal pracovné cesty do krajín postihnutých koronavírusom

Apple zakázal svojim zamestnancom cestovať do Talianska alebo Južnej Kórei z dôvodu vypuknutia koronavírusu v týchto krajinách.

Apple už stihol zakázať svojim zamestnancom cestovať aj do Číny. Musíme podotknúť, že sa jedná o celkom veľký problém, nakoľko technici Apple v tomto období do Číny často cestujú, aby pripravili výrobu nových iPhonov.

“Zaviedli sme určité cestovné obmedzenia do určitých krajín vrátane Číny, Južnej Kórei a Talianska,” uviedol Apple v oznámení zaslanom zamestnancom. Apple svojim zamestnancom odporúča, aby svoje stretnutia manažovali prostredníctvom telefonických a videohovorov.

“Existuje mnoho spôsobov, ako pokračovať v našich prebiehajúcich stretnutiach a aktivitách. Napríklad pomocou telefonických alebo videohovorov. Ak máte naplánovanú cestu, odporúčame sa dohodnúť s vašimi manažérmi a zvážiť posunutie alebo zrušenie takejto pracovnej cesty. Pokiaľ je možnosť, snažte sa toto stretnutie uskutočniť pomocou virtuálnych stretnutí.”

V súčasnosti môžu zamestnanci cestovať do vírusom postihnutých krajín iba z veľmi dôležitých obchodných dôvodov a na takúto cestu musia mať povolenie od viceprezidenta spoločnosti.

Apple má v Taliansku iba jediného dodávateľa, STMicroelectronics, ktorý ale spolupracuje s viacerými dodávateľmi z Južnej Kórei. Jeden z dodávateľov v Apple v tejto krajine, LG Innotek pár dní dozadu zastavil výrobu po tom, čo bol u jedného z jeho zamestnancov potvrdená infekcia koronavírusom.

Apple má v Južnej Kórei jednu a v Taliansku 17  kamenných predajní. Zatiaľ žiadna z nich nebola zatvorená.

Apple tiež oznámil, že vydal nové protokoly súvisiace s hygienou, ktoré sú teraz hlavnou prioritou v obchodoch, kanceláriách a hromadných dopravných prostriedkoch zamestnancov. Apple nabáda svojich zamestnancov, že v prípade prejavu príznakov akejkoľvek choroby by si mali zobrať dovolenku a prísť až vtedy, keď sa “plne zotavia”.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?