Apple začína s vývojom vlastného cellular čipu pre budúce produkty

O tomto kroku spoločnosti sa hovorilo už dlhšie, na intenzite však správy nabrali po tom, čo Apple minulý rok získal modemový biznis od Intelu.

Od Intelu k internému

Podľa Bloombergu Apple už začal s navrhovaním svojho prvého cellular čipu. Vo svojom reporte sa médium odvoláva na stretnutie, na ktorom Johny Srouji viceprezident Apple pre hardvérové technológie, preberal plány vývoja prvého cellular modemu vytvoreného in-house.

Neskôr hlava hardvérovej divízie potvrdila, že Apple začal s interným navrhovaním vlastného cellular čipu, ktorý chce nasadiť v budúcich generáciách produktov.

Modemová divízia, ktorú Apple získal od Intelu za miliardu dolárov, poslúži ako odrazový mostík pri skladaní tímu inžinierov zodovedných za vývoj hardvéru.

Apple si v súčasnosti produkuje niekoľko vlastných bezdrôtových čipov ako H1 (prítomný v AirPods) či ultraširokopásmový U1, ktorý sa nachádza v smartfónoch a hodinkách s logom značky.

Lacnejšia produkcia

Podobne ako pri prechode na vlastné čipy v Macoch, ktorý Apple oznámil ešte v lete a nedávno predstavil aj prvú trojicu zariadení s M1 čipom, získa novým krokom ešte väčšiu kontrolu nad fungovaním hovorov a internetového pripojenia iPhone, Apple Watch či na iPade (v cellular verziách). Značka by tým znížila aj náklady na výrobu nových zariadení, keďže aktuálne musí platiť Qualcommu, ktorý si berie približne 11% príjmov značky.

Po oznámení najnovšieho zámeru kalifornského jablka spadli akcie Qualcommu o vyše 6%.

komentár
  1. Noo ak by takto postupne Apple nahradil dodavatelov, ceny Apple zariadeni by mohli klesnut a % pouzivatelov Apple zariadeni by sa zvysil a konecne by dostal ranu Microsoft za Windows dlhorocny podiel. Zdrava konkurencia aj tu.

    0
    1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.