Od AirDropu k volantu

U1 umožňuje vďaka ultra širokopásmovému signálu presné lokalizovanie. Zariadenia vybavené týmto čipom tak môže detekovať svoju presnú polohu v závislosti od ostatných v miestnosti. iPhone 11 túto technológiu využíva pri interakcii s AirDrop, ktorý vďaka U1 dokáže presne detekovať najbližšie zariadenie a ponúknuť možnosti pre zdieľanie, resp. ho preferovať v zozname ponúknutých zariadení. To však nie je všetko, na čo je možné schopnosti U1 využiť v budúcnosti.

A pokiaľ je reč o budúcnosti, nemusí ísť ani o budúcnosť veľmi vzdialenú. Ďalšou sférou, kde sa U1 osvedčí, je CarKey. Digitálny kľúč umožní namiesto fyzickej verzie pohodlnú interakciu s vozidlom pri odomykaní či štartovaní. CarKey pracuje s technológiou NFC (Near Field Communication), ktorá umožňuje spájanie zariadenia s iným v jeho dosahu. Tu sa dostáva k slovu U1.

Interakcia budúcnosti

Ako sme spomenuli vyššie, čip je schopný rozpoznávať blízke zariadenia a komunikovať s nimi. Vďaka jeho prítomnosti v Apple zariadeniach tak nebude potrebné pre komunikáciu s vaším autom vyberať z vrecka iPhone či zdvíhať zápästie s Apple Watch. Horúcim kandidátom na implementáciu sú aj AirTags, o ktorých sa už dlhšiu dobu šušká. Trackovacia pomôcka, ktorá má pomôcť s presným lokalizovaním rôznych predmetov, je ideálnym zariadením pre tento typ čipu.

Apple zároveň pracuje aj na frameworku s názvom NearbyInteraction, ktorý umožní rôzne typy interakcie medzi používateľmi s iPhonmi, ktoré sú od seba v primeranej blízkosti. Framework môže byť aj súčasťou budúcich verzií watchOS.

U1, ktorý sa ukrýva pod povrchom nových Apple Watch Series 6, tak zjavne čaká veľká budúcnosť a umožní rôzne pokročilé formy komunikácie s ďalšími Apple produktmi či ich používateľmi.

zdroj: 9to5Mac

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.