Od AirDropu k volantu

U1 umožňuje vďaka ultra širokopásmovému signálu presné lokalizovanie. Zariadenia vybavené týmto čipom tak môže detekovať svoju presnú polohu v závislosti od ostatných v miestnosti. iPhone 11 túto technológiu využíva pri interakcii s AirDrop, ktorý vďaka U1 dokáže presne detekovať najbližšie zariadenie a ponúknuť možnosti pre zdieľanie, resp. ho preferovať v zozname ponúknutých zariadení. To však nie je všetko, na čo je možné schopnosti U1 využiť v budúcnosti.

A pokiaľ je reč o budúcnosti, nemusí ísť ani o budúcnosť veľmi vzdialenú. Ďalšou sférou, kde sa U1 osvedčí, je CarKey. Digitálny kľúč umožní namiesto fyzickej verzie pohodlnú interakciu s vozidlom pri odomykaní či štartovaní. CarKey pracuje s technológiou NFC (Near Field Communication), ktorá umožňuje spájanie zariadenia s iným v jeho dosahu. Tu sa dostáva k slovu U1.

Interakcia budúcnosti

Ako sme spomenuli vyššie, čip je schopný rozpoznávať blízke zariadenia a komunikovať s nimi. Vďaka jeho prítomnosti v Apple zariadeniach tak nebude potrebné pre komunikáciu s vaším autom vyberať z vrecka iPhone či zdvíhať zápästie s Apple Watch. Horúcim kandidátom na implementáciu sú aj AirTags, o ktorých sa už dlhšiu dobu šušká. Trackovacia pomôcka, ktorá má pomôcť s presným lokalizovaním rôznych predmetov, je ideálnym zariadením pre tento typ čipu.

Apple zároveň pracuje aj na frameworku s názvom NearbyInteraction, ktorý umožní rôzne typy interakcie medzi používateľmi s iPhonmi, ktoré sú od seba v primeranej blízkosti. Framework môže byť aj súčasťou budúcich verzií watchOS.

U1, ktorý sa ukrýva pod povrchom nových Apple Watch Series 6, tak zjavne čaká veľká budúcnosť a umožní rôzne pokročilé formy komunikácie s ďalšími Apple produktmi či ich používateľmi.

zdroj: 9to5Mac

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?