Apple Watch oslavujú piate výročie – pozrite si zaujímavosti, ktoré boli na začiatku cesty

Od uvedenia prvej generácie Apple hodiniek už ubehlo 5 rokov. Pozrite sa na zaujímavé kúsky z histórie!

Tie priniesol všetkým fanúšikom značky Imran Chaudhri, ktorý strávil viac ako dve dekády v Apple a bol pri tvorbe takých ikon ako iPhone, iPad či spomínané Apple Watch.

Medzi zaujímavosťami z päťročnej existencie tohto wearables produktu, o ktoré sa Imran podelil, nechýbajú ani pôvodné skice watchOS, info o tom ako vznikali jednotlivé funkcie, či prvé náramky. Poďte s nami na výlet do histórie hodiniek.

Fotografia tímu, ktorý na produkte pracoval, v deň predstavenia Apple Watch.

Pôvodné skice operačného systému hodiniek.

Vedeli ste, že prvý názov funkcie digital touch bol E.T.? Prvý prototyp bol upevnený na náramok, ktorý uvidíte nižšie vo videu.

Inšpiráciou pre náramky bol dizajn hodiniek astronautov z Apolla.

Tzv. solar watch face dizajn, ktorý Imran vytvoril pre moslimov, aby mohli počes ramadánu pohľadom na hodinky rýchlo zistiť presnú polohu slnka.

zdroj: Imran Chaudhri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.