Apple vydal prvú beta verziu macOS Catalina 10.15.4 pre beta testerov

cover macblog2 19 800x448 - Apple vydal prvú beta verziu macOS Catalina 10.15.4 pre beta testerov

Apple včera uvoľnil prvú beta verziu nadchádzajúceho macOS Catalina 10.15.4 pre verejných beta testerov. Verejná beta verzia prichádza už po piatich dňoch od vydania prvej beta verzie pre developerov. 

Aktualizácia macOS Catalina 10.15.4 predstavuje Screen Time Communication limit, funkciu, ktorú poznáme z iPhonov, predstavenú spolu s iOS 13.3. Táto funkcia umožňuje rodičom obmedziť koho ich deti kontaktujú a v akom čase môžu deti používať komunikačné aplikácie.

Novinkou je aj funkcia prístupnosti, ktorá umožňuje ovládať kurzor myši pomocou pohybov hlavy a vstavanej kamery v Macu.

Nová aktualizácia obsahuje aj referencie na nové AMD procesory, čo vedie k domnienke, že Apple pracuje na nových Macoch s AMD procesormi. Táto informácia zatiaľ nie je potvrdená a jedná o čistú špekuláciu, či Apple pracuje na takýchto Macoch alebo sa jedná iba o interné testovanie.

Pre tých, ktorí chcú byť členmi beta testovania sa môžu registrovať na stránkach Apple, čím získajú prístup k beta verziám iOS, macOS a tvOS. Opäť upozorňujeme, že beta verzie sú nestabilné a môžu obsahovať chyby, ktoré môžu mať za následok nesprávne fungovanie zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…