Apple plánuje zastaviť ťažbu minerálov s pomocou Daisy a recyklácie

Viceprezidentka pre životné prostredie Lisa Jacskon v rozhovore pre Reuters hovorila o plánoch kalifornskej spoločnosti v tejto oblasti.

Apple má v pláne naplniť svoj prísľub z roku 2017 – prestať s ťažbou podzemných minerálov. Na produkciu budúcich zariadení by  tak značka chcela využívať výhradne zrecyklované súčasti už vyrobených produktov.

Pomôcť jej v tom má aj Daisy – robot, ktorý bol predstavený v roku 2017. Jeho pracovnou náplňou je rozoberanie iPhonov a získavanie dôležitých materiálov pre výrobu. Prístroj dokáže za hodinu takto rozobrať 200 kusov a počas prvého roku svojej prác spracoval milión starých zariadení.

Apple uvažuje nad zdieľaním technológie s ostatnými značkami a spoločnosťami z rôznych odvetví, v ktorých by mohla Daisy prispieť  k ekologickejšej výrobe.

Okrem robotickej “výpomoci” spoločnosť plánuje v budúcnosti produkovať svoje zariadenia iba z recyklovaných materiálov. Tento cieľ však nesie so sebou nemálo výziev a Apple priznáva, že zatiaľ presne nevie ako si s nimi úspešne poradiť.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.