Apple minulý mesiac prekonal miliardu iPhonov

Počet aktívnych zariadení tak pokoril túto novú hranicu.

Spoľahlivý zdroj

Vyplýva to z informácií Neila Cybarta, ktorý Apple monitoruje dlhodobo a má za sebou spoľahlivú históriu prognóz a odhadov. Miliarda kusov podľa Neila nie je konečnou stanicou – predaje podľa neho zatiaľ nedosiahli úplný vrchol.

Produkt, ktorý Apple predstavil pred vyše dekádou tak dnes používa neuveriteľné množstvo ľudí po celom svete a iPhone ostáva najobľúbenejším smartfónom, ktorý dlhodobo kraľuje predajnosti.

Android nie je všetko

Apple od určitého času nezverejňuje konkrétne čísla, no nie je to preto, že by mali klesajúci trend, ako sa niektorí domnievajú. Podľa Cybarta Cupertino prestalo publikovať štvrťročné objemy predaných kusov, pretože dáta neprezentovali komplexný pohľad, kde napríklad dlhší interval medzi upgradom na nový model mohol evokovať dojem klesajúcich čísiel a skresľovať celkovú situáciu.

Zároveň uviedol, že aj keď na palubu Apple každoročne preskočí od 20 do 30 miliónov Android používateľov, predajom stále kraľujú majitelia starších modelov iPhonu, ktorý sa rozhodnú pre upgrade. V roku 2020 to napríklad bol historicky najnižší objem – približne 20% z celkového predaja mali na svedomí ľudia z Android platformy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.