Apple chce priniesť novú éru svojich služieb

cover mb - Apple chce priniesť novú éru svojich služieb

2019 bolo rokom, kedy Apple uviedo viacero nových služieb. Dočkali sme sa Apple Arcade, TV+, News+ ako aj Apple Card.

Aj pre samotnú značku bolo uplynulých dvanásť mesiacov prelomových. Rekordné obraty v závere roka priniesol App Store, ktorý od svojho spustenia vygeneroval vývojárom zisk 155 miliárd dolárov. Apple Music aktuálne ponúka na Apple zariadeniach viac ako 60 miliónov skladieb a playilistov pre 115 krajín.

appstore - Apple chce priniesť novú éru svojich služieb music - Apple chce priniesť novú éru svojich služieb

Novinka v segmente online televíznej zábavy, Apple TV+, postupne ponúka ďalšie seriály a filmy z vlastnej produkcie. Tá stihla získať aj viacero nominácií na Zlatom glóbe. Ide zároveň o prvú streamovaciu platformu, ktorá vysiela svoj obsah do viac ako 100 krajín.

Samotná Apple TV apka okrem natívnych produktov Apple postupne prichádza aj na zariadenia iných značiek. Samsung, VIZIO, Sony, Amazon Fire či LG patria k tým, ktoré na vybraných modeloch zo svojho portfólia ponúkajú alebo v priebehu tohto roku ponúknu aplikáciu Apple TV.

tv - Apple chce priniesť novú éru svojich služieb

Herná platforma od Apple má od svojho predstavenia na jeseň minulého roku v knižnici viac ako stovku titulov rôznych žánrov. Tie si môžu hráči užívať na rôznych zariadeniach vďaka cross-platform konceptu. A tešiť sa môžu aj na nové hry každý mesiac.

arcade - Apple chce priniesť novú éru svojich služieb

Apple Pay a platobná karta Apple Card umožnili v roku 2019 vstup na viac ako 150 lokalít, v ktorých sa konali mnohé podujatia po celom svete. Okrem toho bolo možné pomocou nich platiť aj za veejnú dopravu v známych metropolách – napríklad v Londýne, Pekingu, Moskve či New Yorku. Ďalšie miesta a lokality budú postupne pribúdať.

card - Apple chce priniesť novú éru svojich služieb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…