Analytici predpovedajú nový iPhone bez príslušenstva a s vyššou cenou

Nový report od TrendForce potvrdzuje hypotézy o obsahu balenia, ktoré sa objavili už dávnejšie. Takisto spresňuje cenové rozpätie.

V boxe s iPhone 12 by teda mali – na rozdiel od predchádzajúcich generácií – absentovať slúchadlá EarPods či nabíjačka. Nový 20W adaptér chce Apple údajne predávať samostatne.

TrendForce priniesol aj informácie o odhadovanej cene očakávaného zariadenia a rozdieloch medzi jednotlivými modelmi nového iPhonu:

 • iPhone 12 – 699 až 749 dolárov
 • iPhone 12 Max – 799 až 849 dolárov
 • iPhone 12 Pro – 1 049 až 1 099 dolárov
 • iPhone 12 Pro Max – 1 149 až 1 199 dolárov

V prípade, že sa predpovede ohľadom cien naplnia, bude to znamenať nárast oproti minulému roku. Príchod 5G technológie aj podľa predchádzajúcih správ má zdvihnúť cenu, Apple sa ju však snaží v iných aspektoch kompenzovať.

Podľa renomovaného experta na značku, Ming-Chi Kua, Apple nechce, aby sa nákladnejšia technológia výrazne prejavila v cene pre koncového spotrebiteľa. To by naopak mohlo naznačovať, že sa cena nového smartfónu od minuloročnej generácie príliš odlišovať nebude.

Apple je známy tým, že nacenenie nových produktov si dobre stráži až do termínu ich oficiálneho odhalenia. Odhady analytikov založené na informáciách z dodávateľského reťazca, sú preto často iba čiastočne správne.

zdroj: TrendForce

komentáre
 1. Konecne se oddeli socky od normalnich lidi. Na toto uz spotreba snad nebude dostupny a kontokorent neni bezedny. Jasne bude videt kdo na to ma a kdo ma stare plecky z druhe ruky.

 2. @Konecne – pekne napisane :D
  Ako dlhodoby pouzivatel apple veci napriklad viem, ze v iphone vydrzi daleko viac ako android co vo finale zlacnuje apple produkty. Ale to plati len za predpokladu ked si nekupuje niekto kazdy rok novy iphone :).
  moj iMac 2012 pri ktorom som v praci znicil uz 2 rovnake drahe notebooky stale zvlada phooshop a pod. Vyradi mi ho ale apple tym, ked na neho nebude teraz novy macOS :/

 3. S tou nabijackou celkom suhlasim, koniec koncov je to elektronicky odpad. Ja mam doma asi 3 nabijacky zdedene po telefonoch, ipade. Dnes uz kazda moderna zasuvka ma konektir na nabijanie atd..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.