Zložky budeme cez iCloud zdieľať o čosi neskôr

Sľubovanej funkcionality, ktorá zabezpečí prenos zložiek medzi používateľmi iCloudu sa dočkáme až budúci rok. Kedy presne?

Najbližší odhad je jar 2020, podľa webu Apple. Spomínané vylepšenie pre macOS Catalina ponúkne zdieľanie celých zložiek na iCloud Drive, odkiaľ ho je možné šíriť ďalším ľuďom pomocou súkromného linku.

Prvýkrát sa táto možnosť objavila v testovacej verzi iOS 13. Pre problémy, ktoré sa však vyskytli počas testovania, bola dočasne stiahnutá. Z podobných dôvodov pravdepodobne zatiaľ oficiálne nevyšla ani na platforme macOS.

Zdieľanie celých zložiek namiesto jednotlivých súborov by značne vylepšilo postavenie Apple voči klasickým file sharing službám, ktoré túto možnosť ponúkajú už dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Top 5 aplikácií pre Mac (február 2021)

Server MacRumors odhalil top 5 aplikácií pre Mac v mesiaci február 2021, ktoré stoja za pozornosť. Zoznam obsahuje primárne aplikácie pre organizáciu, mailové riešenia a pod. Niektoré aplikácie sú zdarma a niektoré platené.