Zákon o predaji smartfónov v Rusku Apple prirovnáva k Jailbreaku

Vladimir Putin dnes podpísal novú legislatívu. Tá vyžaduje, aby technika, ktorá sa v krajine predáva, bola vybavená predinštalovaným ruským softvérom.

Do platnosti má nový predpis vstúpiť 1. júla 2020 – už teraz sa však ozýva kritika z viacerých strán. Predajcovia elektroniky napríklad poukazujú na presadenie zákona bez konzultácie s nimi. A nechýbajú ani obavy z monitorovania aktivity obyvateľov pomocou predinštalovaných apiek “made in Russia”.

Apple už v minulosti v súvislosti s podobnými iniciatívami varovalo, že sa stiahne z ruského trhu. Značka vníma pridávanie aplikácií tretích strán do ekosystému Apple ako variant jailbreakingu. Podľa spoločnosti takýto krok predstavuje bezpečnostnú hrozbu.

Vo svetle nového zákona, sa teda nedávny geografický kotrmelec v apkách Mapy a Počasie, kedy značka “prihrala” Krym práve Rusku, stal medveďou službou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.