Zákon o predaji smartfónov v Rusku Apple prirovnáva k Jailbreaku

Vladimir Putin dnes podpísal novú legislatívu. Tá vyžaduje, aby technika, ktorá sa v krajine predáva, bola vybavená predinštalovaným ruským softvérom.

Do platnosti má nový predpis vstúpiť 1. júla 2020 – už teraz sa však ozýva kritika z viacerých strán. Predajcovia elektroniky napríklad poukazujú na presadenie zákona bez konzultácie s nimi. A nechýbajú ani obavy z monitorovania aktivity obyvateľov pomocou predinštalovaných apiek “made in Russia”.

Apple už v minulosti v súvislosti s podobnými iniciatívami varovalo, že sa stiahne z ruského trhu. Značka vníma pridávanie aplikácií tretích strán do ekosystému Apple ako variant jailbreakingu. Podľa spoločnosti takýto krok predstavuje bezpečnostnú hrozbu.

Vo svetle nového zákona, sa teda nedávny geografický kotrmelec v apkách Mapy a Počasie, kedy značka “prihrala” Krym práve Rusku, stal medveďou službou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?