Paperlike 2 premení váš iPad displej na papier

Oceňovaná vychytávka sa dočkala druhej generácie.

Paperlike je ochranná fólia pre iPad, ktorá však disponuje špeciálnym povrchom. Poskytuje pri práci so zariadením pocit papierového povrchu obrazovky.

To ocenia najmä používatelia s Apple Pencil, či už pri písaní poznámok alebo kreslení. Navyše Paperlike poskytuje lepšiu kontrolu nad ťahom Apple Pencil a aj odbremení svaly ruky, ktoré nemusia tak aktívne regulovať dráhu stylusu.

Vylepšené pokračovanie

V súčasnosti môžete na Kickstarteri podporiť vývoj nástupcu pôvodného Paperlike, ktoré od uvedenia pred dvomi rokmi používa už viac ako 10 000 ľudí z rôznych oblastí.

A veľká časť používateľov v spätnej väzbe k produktu hovorila o lepšie vyladenom povrchu. Viac papierového pocitu, menej obštrukcie medzi displejom a okom. Znie to ako paradox, ale podľa vývojárov sa v novom Paperlike tieto dve veci spájajú.

Je to vďaka využitiu technológie Nanodots®, ktorá v konečnom dôsledku poskytuje práve spomínaný papierový pocit pri dotyku s fóliou. Ten vzniká vďaka množstvu mikroskopických bodov, ktorými je povrch fólie posiaty. Trik je v tom, že tieto bodky ozptyľujú svetelné lúče výrazne menej a vďaka tomu je displej ostrejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.