Nový iPhone má o viac ako polovicu vyšší výkon než XS

Hĺbkový test portálu AnandTech, v ktorom figurovali jedenástkové modely smartfónu od Apple, priniesol zaujímavé zistenia o najnovšom čipe A13 Bionic.

Z pohľadu CPU má A13 o pätinu viac výkonu ako predchádzajúca generácia čipov. Pri zohľadnení všetkých aspektov výkonnosti je nový čip o polovicu efektívnejší ako konkurenčné čipy.

Podľa portálu zároveň sa A13 Bionic prakticky dotiahol na úroveň najlepších desktop čipov od AMDIntelu – na základe benchmarkov v rámci cross-platform testovania.

Pokiaľ ide o výkonnosť GPU, A13 prináša do iPhonu o 50 až 60% viac výkonu oproti čipu v iPhone XS. Portál ocenil najmä Pro modely, ktoré aj v dlhodobom horizonte priniesli výrazný výkon a s udržaním teplotných hodnôt v miere.

komentáre
  1. Vývoj mobilných telefónov: Najprv boli drahé, veľké a ťažké so slabou výdržou, potom boli drahé, malé a ľahké s lepšou výdržou, potom lacné, malé a ľahké s dobrou výdržou, a teraz sú znova drahé, veľké a ťažké so slabou výdržou.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?