macOS 11 Ventura – koncept inšpirovaný iPadOS

cover macblog 1629 - macOS 11 Ventura – koncept inšpirovaný iPadOS

Autor Kamer Avdan v rámci svojho návrhu prináša pohľad, ktorý Apple systém pre desktop transformuje do podoby inšpirovanej iPadOS.

Ikonky aj ďalšie prvky sú v jeho návrhu viac flat –  tak ako sme zvyknutí na iOS zariadeniach. Novinkou je aj drag–and–drop, ktorá sa inšpiruje gestami z iPadu, či prítomnosť widgetov ako podujatia v kalendári či počasie – v podobe akú poznáme z domovskej obrazovky iPadu. Nechýba ani true–black Dark Mode, prekopaný Mission Control či Face ID rozhranie a viacero ďalších zaujímavých funkcií, ktoré by sa mohli objaviť aj v reálnom macOS.

komentáre
  1. Ešte nevyladili OS Catalina už blúznia s ďalším. V poslednej dobe čo chytia to pos…u Už ozaj mi to začína pripomínať nedávno Windows. :-) Ani Catalinu ani ďalšie bludy už nemienim inštalovať :-) Kde je kvalitný hardware a software Apple :-)

  2. Hmm… Asi si nepochopil, že toto je len nezávislý koncept. Inak povedané, niekto sa doma hral s tým, ako by to mohlo vyzerať, resp. dostal to niekde v skole ako dizajnovú úlohu.

    Inak s tebou súhlasím, že zasa raz nevyšli update, ale nie je to zďaleka také zlé ako na Windows.

    Vyzerá to tak, že tie widgety budú v novom OS celkom reálne (v tej bočnej lište sú úplne zabité a príliš ukryté na to, aby sa dali používať). Aplikácia Počasie by celkom potešila aj na Mac-u, aj na iPad jej to dlho trvalo.

    Ale celkom pekný koncept.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.