macOS 11 Ventura – koncept inšpirovaný iPadOS

Autor Kamer Avdan v rámci svojho návrhu prináša pohľad, ktorý Apple systém pre desktop transformuje do podoby inšpirovanej iPadOS.

Ikonky aj ďalšie prvky sú v jeho návrhu viac flat –  tak ako sme zvyknutí na iOS zariadeniach. Novinkou je aj drag–and–drop, ktorá sa inšpiruje gestami z iPadu, či prítomnosť widgetov ako podujatia v kalendári či počasie – v podobe akú poznáme z domovskej obrazovky iPadu. Nechýba ani true–black Dark Mode, prekopaný Mission Control či Face ID rozhranie a viacero ďalších zaujímavých funkcií, ktoré by sa mohli objaviť aj v reálnom macOS.

komentáre
  1. Ešte nevyladili OS Catalina už blúznia s ďalším. V poslednej dobe čo chytia to pos…u Už ozaj mi to začína pripomínať nedávno Windows. :-) Ani Catalinu ani ďalšie bludy už nemienim inštalovať :-) Kde je kvalitný hardware a software Apple :-)

  2. Hmm… Asi si nepochopil, že toto je len nezávislý koncept. Inak povedané, niekto sa doma hral s tým, ako by to mohlo vyzerať, resp. dostal to niekde v skole ako dizajnovú úlohu.

    Inak s tebou súhlasím, že zasa raz nevyšli update, ale nie je to zďaleka také zlé ako na Windows.

    Vyzerá to tak, že tie widgety budú v novom OS celkom reálne (v tej bočnej lište sú úplne zabité a príliš ukryté na to, aby sa dali používať). Aplikácia Počasie by celkom potešila aj na Mac-u, aj na iPad jej to dlho trvalo.

    Ale celkom pekný koncept.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?