iPhone 12 by mohol byť veľkou zmenou v dizajne

O podobe nadchádzajúceho modelu Apple smartfónu sa vedú rôzne dohady a diskusie, z ktorých vznikajú aj prvé rendery. Vďaka nim si možno urobiť predstavu ako by novinka mohla vyzerať.

iPhone 12 by mal odkazovať na jedny z najpopulárnejších modelov značky – štvorkovú a päťkovú generáciu. Nový smartfón by tak mohol po dizajnovej stránke priniesť ostrejšie hrany. Pri pohľade na aktuálny model iPad Pro, dáva tento predpoklad celkom dobrý zmysel.

Zárez na prednej strane, ktorý ukrýva Face ID či predný fotoaparát, sa nelúči, aj keď mnohým by jeho odchod do histórie možno vyčaril úsmev na tvári. Je však pravdepodobné, že práve pre spomínané technológie, ktoré sú umiestnené na hornom okraji predného dielu zariadenia, nebude možné tento prvok celkom eliminovať. Snáď sa teda aspoň dočkáme menej nápadného prevedenia.

Prejdime na zadnú stenu smartfónu. Minimálne jeden z variantov nadchádzajúceho iPhonu by mal disponovať štvoricou optík zadného fotoaparátu. Najnovší prírastok však nebude slúžiť priamo na fotografovanie. Mal by zabezpečovať meranie hĺbky pomocou IR senzoru. V praxi by tak mohol zlepšiť portrétový režim či AR funkcionalitu.

Čo hovoríte na takúto podobu iPhone 12? Privítali by ste “návrať” k hranatejšiemu dizajnu?

komentáre
  1. Súhlasím, hranatý a veľkosť max -iPhon se , maximálne cela obrazovka ako má iPhone x dotyková. Človek potrebuje ho mat na telefonovanie, písanie a nie aby s ním pozeral TV. Ak by som niečo take chcel , kúp si tablet.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.