Dark Mode výrazne šetrí batériu

Podľa nového testu je nová funkcia z iOS 13 výborným prostriedkom ako dosiahnuť dlhší život vašej baterky v iPhone. Ako test prebiehal a čo všetko priniesol?

Počas testovania PhoneBuff bol použitý iPhone XS. Výskumníci zapojili do skúmania robotické rameno, ktoré vykonávalo na smartfóne rôzne činnosti – v svetlom i tmavom režime. Okrem iného šlo napríklad o prezeranie videí na YouTube, navigáciu či písanie správ. V závere testu sa zistilo, že kým XSko s Light Mode bolo už “mŕtve”, jeho súperovi s Dark Mode stále zostávalo 30% batérie.

Treba ešte dodať, že najväčšiu úspornosť s tmavým režimom UI dosahujú zariadenia s OLED displejmi. iPhone X, iPhone XS, iPhone 11 Pro ale nie iPhone XR či iPhone 11.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.