Dark Mode a Night Shift ako liek na dobrý spánok? Ani nie

Najnovšia štúdia, ktorá sa zaoberala práve adaptívnymi funkciami Apple, prichádza so zaujímavými závermi.

Zmenu teploty farieb na displejoch Apple predstavilo pod názvom Night Shift pred niekoľkými rokmi. Dark Mode predstavuje zase vcelku nedávnu novinku. Obe funkcie slúžia na prispôsobenie svetelnosti displeja a redukciu tzv. modrého žiarenia, ktoré bráni ľudskému telu pripraviť sa na spánok. Či už cez zmenu farebnosti alebo v prípade Dark Mode celkového “prefarbenia” UI do tmavých tónov.  Výskum, ktorý podnikli na The University of Manchester, však ukazuje v podstate pravý opak.

Podľa jeho zistení tieto vychytávky v konečnom dôsledku telo viac pomýlia, než mu pomôžu. Viac ako na tonalite žiarenia, ktorému sme vystavení pri pozeraní na displej, záleží na jeho inenzite a celkovom jase. Ak napríklad svetlo adekvátne stlmíme, je podľa výskumníkov dokonca modrý nádych lepší pre naše telo ako žltý, ktorý poznáme z Night Shift.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.