Apple získala patent pre Touch ID v displeji

Bude Apple v nových zariadeniach pokračovať s Face ID alebo sa prikloní k Touch-ID pod displejom? To je dilema, ktorou sa zaoberajú viacerí.

Značka v súčasnosti paralelne pracuje na ďalšom vývoji oboch biometrických technológií. Nedávno získala patent na snímač odtlačkov, ktorý môže byť súčasťou displeja. Technológia obsiahnutá v patente umožňuje optické snímanie odtlačkov prstov.

Súčasné iPhony s Touch ID ako aj 13 a 15 palcové MacBooky Pro a nový MacBook Air využívajú technológiu, ktorá pri dotyku vytvorí snímku častí odtlačku a následne ju analyzuje s dôrazom na detaily.

Oproti tomu,  v prípade nového 16 palcového MacBooku Pro sa Apple priklonilo k optickej čítačke odtlačkov, ktoré navyše môžu byť umiestnené priamo pod displej. Názory na to, v akej podobe sa novinka objaví v nadchádzajúcich modeloch iPhonov sa rôznia. Apple podľa nich buď nahradí nový Touch ID existujúce Face ID, alebo ponúkne obe formy overovania ako alternatívy.

Obe majú svoje benefity aj slabšie stránky. Pri Face ID je super jeho rýchlosť a okamžité overenie bez dodatočných úkonov. Technológia však vyžaduje určitý priestor v rámci prednej strany zariadenia. Notch v hornej časti displeja, ktorý ukrýva okrem predného fotoaparátu aj čítačku tváre je mnohým tŕňom v oku.

Touch ID umiestnená pod displejom by naopak mohol priniesť štíhlejšie okraje, resp. bezokrajový dizajn displeja. Za predpokladu, že by aj ostatné prvky ako reproduktory či fotoaparát mohli byť súčasťou obrazovky.

Takisto nie je jednoznačné ani rozdelenie preferencií. Obe autentifikácie majú zástancov aj odporcov. Preto by dostupnosť výberu bola pozitívnym krokom zo strany Apple – značka však obvykle volí postup, ktorý zákazníka vníma ako niekoho, kto nevie, čo presne chce, kým mu to nepredstavíte.

komentáre
  1. To že získali patent ešte neznamená že to idu hneď použiť v telefóne. Skôr si myslím že to bude použité v tom SE2 modely lebo tam nebudú chcieť dať face Id keďže to bude lacnejší model. A teda hovorí sa, že dizajn bude vychádzať z iPhonu 8, len mi to nejako nezapadá do tej ich politiky, že sa zbavujú homebutton tlačidiel. Čiže ideálne by bolo, keby to bola veľkosť iphon 8, displej po okraje a teda bohužiaľ bez face Id ale s odtlačkom prsta v displeji.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť