Apple vydal macOS Mojave 10.14.5 s podporou pre AirPlay 2, nový softvér pre HomePod

Okrem aktualizácií pre iOS, tvOS a watchOS sme sa dočkali aj ďalšej verzie macOS Mojave.

Tá zatiaľ neprináša sľubovanú apku Apple TV (zrejme príde až koncom roka spolu so službou TV+), prináša však podporu pre streamovanie obsahu na televízory pomocou AirPlay 2 a rôzne opravy, vrátane odozvy zvuku na najnovších MacBookoch Pro.

Update môžete stiahnuť priamo na vašom Macu v systémových nastaveniach.

Aktualizácia macOS Mojave 10.14.5 vylepšuje stabilitu a spoľahlivosť vášho Macu a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Táto aktualizácia:

• pridáva podporu pre AirPlay 2, vďaka ktorej môžete zdieľať videá, fotky, hudbu a ďalší obsah z Macu priamo na smart televízor podporujúci AirPlay 2;

• vylepšuje oneskorenie zvuku na modeloch MacBooku Pro predstavených v roku 2018;

• opravuje problém, v dôsledku ktorého sa nesprávne vykresľovali niektoré veľmi veľké dokumenty aplikácií OmniOutliner a OmniPlan.

Okrem toho sa nového softvéru dočkal aj reproduktor HomePod. Ten sa nainštaluje automaticky po stiahnutí iOS 12.3, avšak neprináša žiadne výrazné novinky. Podľa všetkého pridáva len vylepšenú podporu pre firemné bezdrôtové siete.

komentárov
 1. top problem je pre mna bluetooth myska. apple myska je nepouzitelna neergonomicka hracka ktoru som musel predat.

  mam inu mysku (logitech mx 2S) a ked uspim / preberiem notebook tak velmi casto myska seka a nie je plynula a musim robit restart ako jedine riesenie problemu.

  0
  0
 2. Tento update vraj sposobuje spomalenie grafickeho vykonu Macov s Radeon Vega grafikou o cca 30% podla benchmarkov (Geekbench OpenCL score)

  0
  0
 3. Presne ako píše užívateľ výššie ohľadom myšky. Nepochopiteľné, že sa zaoberajú len novinkami a tak dôležitá záležitosť ako je myška neriešia. Tvária sa, že o ničom nevedia.

  0
  0
 4. Tiez mam dlhodoby problem s myskou Magic Mouse 1. Casto sa z Bluethoot odpaja a pripaja. Je to strasne otravne. A tiez uz rozmyslam, ze prejdem na inu mys.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.