Apple vydal macOS Mojave 10.14.4 s tmavým režimom pre Safari a ďalšími vylepšeniami

macbook macos mojave home news 600x351 - Apple vydal macOS Mojave 10.14.4 s tmavým režimom pre Safari a ďalšími vylepšeniami

Okrem iOS a tvOS sme sa samozrejme dočkali aj novej verzie macOS Mojave. Medzi hlavné novinky patrí napríklad automatický tmavý režim pre webstránky.

macOS Mojave 10.14.4 prináša predovšetkým podporu pre Apple News+, ktorú si ale u nás zatiaľ neužijeme. Utešiť sa môžeme pri novinkách v Safari. 

Patrí medzi ne automatický tmavý režim pre podporované webstránky (stránky sa zobrazia v tmavej verzii, ak máte v čiernom odetý aj samotný systém), vylepšená funkcia AutoFill, push hlásenia a taktiež odstránenie zastaranej funkcie Do Not Track (nahradí ju inteligentné blokovanie). Ako vyzerá tmavý režim pre webstránky si môžete pozrieť (a vyskúšať) napríklad na tomto odkaze.

dark mode side by side - Apple vydal macOS Mojave 10.14.4 s tmavým režimom pre Safari a ďalšími vylepšeniami
Podporované weby sa automaticky prepnú do tmavého režimu. Zdroj: Kevin Chen

Popri tom bolo vylepšené prehliadanie hudby v iTunes v tabe prechádzať, pribudla podpora pre nové AirPody a niekoľko vylepšení, ktoré sme spomínali pri iOS 12.2 (Správy, Mapy…). Z Macovských noviniek pribudla rozšírená podpora pre externé GPU v Monitore aktivity, opravené problémy s jasom na MacBooku Air, grafikou na Macu mini a všeobecne s pripojením na Wi-Fi. Taktiež by mal byť opravený problém s USB audio interfacami na Macoch s čipom T2.

Pre podrobnejšie info k aktualizácii kliknite na svojom Macu do Nastavenia > Aktualizácia softvéru, kde si ju môžete rovno stiahnuť a nainštalovať. 

Viac článkov na tému

13 komentárov

 1. Karol61 píše:

  Hurá zase nič nespravili s tým p…. ným bluetoothom aby sa neodpájala myš. Načo sú komu tie somariny keď základná funkcia nefunguje.

 2. treska píše:

  mne sa mys od BT neodpaja, chyba bude niekde inde..

  otazka na macblog, ci uz maju nachystanu tmavu verziu stranky na prepnutie?

 3. Karol61 píše:

  Na Macbooku Air 13.3 sa ani mne neodpája ale na iMac 27 a to nie len mne ale skoro všetkým čo majú iMac 2015 a neskoršie vydania viď viaceré fóra. Dnes po aktualizácií je to zdá sa ešte horšie ako pred aktualizáciou. Je to úplná paráda pri iMac-u za viac ako 2400 € mať náhradnú myš :-) Ide to dole vodou s Apple v posledných rokoch.

 4. Lukáš Kuča píše:

  Rovněž mám problém s odpojováním myši na novém Minimacu. Jo, i7 šestijádro, prostor na SSD drahej jak sviňa a čeká se na to, až se laskavě připojí myš, což je funkcionalita, která byla na předchozích strojích naprosto bezproblémová. Vcelku to kazí dojem ze zařízení s jinak překvapivě vysokým výkonem.

 5. ervin11 píše:

  No s tým bluetooth a odpájaním myši som mal problém aj ja. Kým som nedošiel na to, že to spôsoboval pripojený externý disk (a to ľubovoľný), ktorý mal krátky kábel. Akonáhle som disk pripojil cez dlhší kábel a teda disk som mohol dať ďalej od macu, všetky problémy prestali. Dochádza tam k nejakej interferencii.

 6. quadra píše:

  Interferencia to asi nebude, ked pri High Sierra to funguje na iMacoch bez problemov a 100% spolahlivo, ziadne odpajanie BT mysi a klavesnice.. az po instalacii Mojave su problemy.

 7. Karol61 píše:

  Presne ako píše quadra. Až po aktualizácií OS Mojave začal problém. A viem, že skoro každý má tento problém. Ale nechápem prečo ho neriešia. Niet to komu napísať nakoľko Apple podpora nulová. Kamarát pracuje v autorizovanom servise a o ničom nevedia. Proste každý to vzdal a pripojil si káblovú myš a aj to sa mi stalo, že mi už nešla ani jedna myš :-) Proste to ide s kvalitou veľmi drahých strojou dole vodou. Mám viacero produktov od Apple už zopár rokov ale pochybujem, že v budúcnosti ostanem pri Apple.

 8. paliano píše:

  Zvazujem updgrade iMacu (mam late 2013), tyka sa ten BT problem aj trackpadu? Dik.

 9. Karol61 píše:

  Čo ja viem tak sa to týka všetkých hardware pripojených cez Bluetooth. Repro,, myš proste čo sa pripája cez Bluetooth. Už zvažujem návrat k Hight Siera. HANBA APPLE.

 10. Martin936 píše:

  Mne na iMacu 27 (2017) beží všetko v pohode, nič sa neodpája. Používam Trackpad.

 11. Karol61 píše:

  Martin936 aký máš ročník ?

 12. Martin936 píše:

  Karol61 Však som vyššie uviedol 2017, včera som aktualizoval na 10.14.4 a stále bez problémov.

 13. Karol61 píše:

  Kamarát má tiež 2017 a robí mu to. Chvála Bohu to nie je hardwarový problém ale OS Mojave a dúfam to vyriešia :-)

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend