Apple vs. Krym pokračuje

cover macblog24 - Apple vs. Krym pokračuje

Najnovšie sa do kauzy pridali listy z Európskeho parlamentu.

V uplynulom mesiaci sa Apple stal terčom kritiky po tom, čo v rámci aplikácii Mapy či Počasie zobrazoval Sinferopoľ ako súčasť Ruskej federácie – pre ľudí, ktorí sa nachádzali na území Ruska. Tí “vonku” mali Sinferopoľ bez ďalšieho dodatku.

Apple vec následne chcel hlbšie preskúmať aj pre podobné prípady, ktoré by sa vyskytli v budúcnosti. Stav však ostáva rovnaký. Aktuálne sa teda rozhodlo viacero poslancov Európskeho parlamentu, že spoločnosti pošle list s výzvou o nápravu kontroverzného kroku.

Pre porovnanie – Google Maps prezentujú Krym ako “undefined territory”. To bola takisto jedna z možností, pôvodne dokonca preferovaná aj zo strany Apple.

Krym pritom nie je prvým podobným prešľapom značky. Nie je to tak dávno, čo Apple odstránila zo svojho App Store aplikáciu HKmap Lite, ktorá pomáhala demonštrantom orientovať sa na uliciach Hong Kongu. Stalo sa tak po nátlaku Číny. Následne Apple svoje rozhodnutie otočil. A potom aplikáciu opätovne zablokoval.

komentárov
  1. Aka plodná debata… P prečo používate ad hominem útoky, páni? To sa neviete baviť o názoroch? Podľa mňa by to mäso Apple ako súčasť RF zobrazovať každému, nielen rusom. Veď Krym vždy bol súčasťou Ruska a ľudia sú naposledy v referendách jednoznačne zvolili, kam chcú patriť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.