Apple rok v kocke

cover - Apple rok v kocke

Ako vyzeral rok 2019 z pohľadu kalifornského giganta? Obzrite sa spolu s nami.

Uplynulých dvanásť mesiacov bolo pre značku vcelku plodných. Dočkali sme sa predstavenia a vydania viacerých noviniek – z oblasti hardvéru i softvéru. Videli sme nový iPhone, niekoľko prírastkov medzi Macmi ale aj nové wearables ako Apple Watch či AirPods Pro, ktoré sa stali veľkým hitom. Takto vyzerá podrobný zoznam všetkého, čo Apple prinieslo v roku 2019:

Január

Prvý mesiac sa niesol v znamení pomalšieho rozbehu po hektickom decembri. Apple vydalo watchOS 5.1.3, iOS 12.1.3 pre iPhone, iPad a HomePod. Z hľadiska hardvéru to bol Smart Battery case pre iPhone XS, Max a XR.

Február

Aj najkrajtší mesiac v roku bol viac–menej “tichý”. Apple vydal iOS 12.1.4, ktorý bol súčasťou vyľaďovania existujúcej verzie iOS.

Marec

Dočkali sme sa prvého Apple eventu v roku 2019, na ktorom značka uviedla Apple Arcade, Apple TV+ a Apple News+. Okrem nových služieb s multimediálnym obsahom bola na marcovom evente predstavená aj Apple Card.

card - Apple rok v kocke

Odhliadnuc od prezentácie tu boli aj softvérové aktualizácie pre iOS, tvOS a wachOS. Hardvérová sféra priniesla druhú generáciu AirPods, nový iPad Air a Mini.

Apríl

Po pestrom treťom mesiaci sa tempo znovu trochu upokojilo. Značka pokračovala v testovaní iOS 12.3 a takisto vydala nový tvOS 12.2.1.

Máj

V tomto mesiaci sme sa dočkali predstavenia novinky, ktorá potešila mnohých priaznivcov bezdrôtových slúchadiel. Apple priniesol Powerbeats Pro. Okrem nich to však bol aj siedmy iPod touch a nesmieme zabudnúť ani na 8 jadrový MacBook Pro.

ipod - Apple rok v kocke

Paralelne s hardvérovými novinnkami prišli aj tie softvérové. Značka vydala iOS, tvOS, watchOS aj macOS updaty ako aj novú TV apku.

Jún

V rámci júna Apple už tradične organizoval konferenciu WWDC, na ktorej predstavil viacero veľkých softvérových noviniek. Boli medzi nimi iOS 13, iPadOS 13, wtachOS 6, tvOS 13 a v neposlednom rade macOS Catalina. Na podujatí boli takisto predstavené Mac Pro a Pro Display XDR.

catalina - Apple rok v kocke

Júl

Polovica roka za nami. Obvykle tichší mesiac bol tento rok výnimkou. Apple priniesol dvojicu MacBook Pro s novými Intel procesormi, Touch ID a Touch Barom. Okrem Pro variantov sme sa dočkali aj nového MacBooku Air s True Tone displejom a nižšou cenou.

air - Apple rok v kocke

Softvérová oblasť takisto priniesla novinky – iOS 12.4, tvOS 12.4, watchOS 5.3 či macOS 10.14.6.

August

Ôsmy mesiac roku 2019 bol mesiacom, kedy sa Apple Card dostala k prvým majiteľom v USA. V auguste Apple zároveň prinieslo aktualizácie pre svoje operačné systémy a začalo s beta testingom iOS 13.1.

September

Apple odštartovalo mesiac eventom, na ktorom sme mohli vidieť predstavenie jedenástkových iPhonov ako aj nových Apple Watch či iPadu. Takisto bol vydaný iOS 13 a za ním v svižnom tempe viaceré aktualizácie, keďže najnovší systém bol šitý trochu horúcou ihlou.

iphone - Apple rok v kocke

Október

Značka sa ďalej sústredila na ladenie iOS. Spomedzi aktualizácii stojí za zmienku najmä iOS 13.2, ktorý priniesol funkciu Deep Fusion či nové nastavenia súkromia pri Siri. V októbri takisto vyšiel macOS Catalina.

beats - Apple rok v kocke

V oblasti hardvérových noviniek sme videli predstavenie nových AirPods Pro a Beats Solo Pro. Viacerí očakávali v októbri ďalší event, značka však dala prednosť oznámeniu prostredníctvom tlačových správ.

November

Dorazila sľubovaná služba Apple TV+, ktorá ponúka postupne sa rozrastajúce portfólio pôvodných serialov a filmov z produkcie Apple. V tom istom mesiaci sme sa dočkali aj predstavenia očakávaného 16 palcového MacBooku Pro. Zaujímavou novinkou boli aj Smart Battery obaly pre iPhone 11 a 11 Pro, tentoraz premiérovo aj s hardvérovým tlačidlom pre fotoaparát.

mb16 - Apple rok v kocke

December

Záver roka priniesol viacero aktualizácií softvéru ale aj uvedenie už ohlásených noviniek z Pro segmentu – nového Mac Pro a displeja XDR.

macxdr - Apple rok v kocke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…