Apple predstavil nový iPad Air s 10,5″ True Tone displejom, A12 čipom a Apple Pencil

Ako blesk z jasného neba dnes Apple dočasne vypol svoj Online Store, čím na seba upútal všetku pozornosť. A zároveň nás po jeho opätovnom otvorení utvrdil v tom, že analytici a špekulanti mali opäť pravdu.

Apple totiž presne podľa doterajších správ skutočne začal predávať nový iPad Air. Tentoraz sa potvrdili aj špekulácie o väčšom displeji, ktorý je totožný so starým iPadom Pro. Spoločnosť tak začala predávať nový tablet s 10.5-palcovým Retina displejom s True Tone technológiou, ktorá prispôsobuje farby displeja prostrediu a zabezpečuje tak pohodlný zážitok pri práci aj konzume. Displej je navyše až o 20% väčší oproti minuloročnému iPadu. Displej si zachoval hustotu pixelov 264ppi, ale zvýšilo sa rozlíšenie na 2224 x 1668. Displej tiež podporuje P3 farebný gamut.

Novinka tiež ponúka vylepšený hardvér. V jeho vnútri teraz nájdeme procesor A12 Bionic, aký nájdeme aj v iPhonoch Xr a Xs. Oproti predošlej generácii tak tablet ponúka až 70% navýšenie výkonu. Tablet je dokonca tenší a má hrúbku len 6,1mm, kým ešte minuloročný iPad mal hrúbku 7,5mm. Takisto sú nové tablety ľahšie. Zatiaľ čo minuloročný iPad vážil 469 (WiFi), respektíve 478 gramov (Cellular), nový iPad Air váži 456 gramov, respektíve 464.

iPady si prišli aj na dvojnásobnú kapacitu. Tentoraz sú k dispozícii 64GB alebo 256GB kapacitné verzie, kým predošlý model ponúkal 32/128GB. Zadný fotoaparát sa nezmenil, naďalej ide o 8-megapixelovú kameru s podporou Full HD nahrávania. Zlepšila sa však predná kamera. Apple vymenil pôvodný 1,2mpx modul za 7-megapixelový FaceTime HD modul s možnosťou nahrávania Full HD videa pri 30fps. Nechýbajú ani vychytávky ako Retina Flash či automatické HDR.

Veľkou novinkou je aj Smart Connector na pripojenie klávesnice, ktorá je pri novom iPade Air absolútnou novinkou. V plnej výbave tak môže mať “vstupný” model iPadu nielen Apple Pencil, ale aj first-party klávesnicu a užívatelia sa tak nemusia opierať o riešenia tretích strán. Rovnako bol aktualizovaný Bluetooth na verziu 5.0, kým predošlý model bežal ešte na verzii 4.2.

Tablet má byť dostupný na objednávku už dnes a to za cenu 549€ v prípade 64GB WiFi-only verzie alebo 719€ v prípade 256GB verzie. Predávať sa však začne až budúci týždeň.

Apple zároveň prestal predávať 10.5-palcový iPad Pro prvej generácie.

komentár
 1. Zda sa , ze viacej sa oplati iPad Pro 10.5 .
  Jedinu vyhodu ktoru ma iPad Air je , ze ma o cosi silnejsie CPU (A12 ma geekbench score 4797/11215 , a A10X iPadu Pro ma 3916/9346 ).

  Avsak iPad pro ma nasledujuce prednosti:
  – Co sa vykonu tyka, omnoho silnejsie GPU
  – Lepsi display (120Hz refresh rate a 600 nits jasu oproti 60Hz/500 nits iPadu Air)
  – Lepsi zvuk ( 4 reproduktory v stereo rozmiestneni oproti dvom iPadu Air)
  – Lepsiu zadnu kameru, ktora zvlada aj 4K video

  Vzhladom k tomu ze ceny iPadov pro sa pohybuju na podobnej urovni ako ceny iPadov Air, je stare Pro takmer v kazdom ohlade lepsia volba.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť