Presne pred 20 rokmi Apple predstavil prvý iMac

Dnes je tomu už 20 rokov, čo Steve Jobs predstavil vôbec prvý počítač iMac a odštartoval tak novú éru svojej spoločnosti.

6. mája 1998, len osem mesiacov po tom, ako sa Steve Jobs vrátil späť na čelo Applu, predstavil iMac G3. Ten dodnes so svojim farebným telom reprezentuje jeden z najikonickejších produktov spoločnosti.

iMac bol pre Apple v mnohých ohľadoch novým začiatkom. Len pár mesiacov predtým Jobs okresal komplikovaný lineup Macov na holé minimum a rozdelil produkty spoločnosti na dve kategórie – profesionálov a bežných zákazníkov. Práve pre druhú skupinu bol iMac určený.

Predával sa za 1 299 dolárov a jeho hlavným lákadlom bolo jednoduché a intuitívne pripojenie na internet. Práve to podľa jeho tvorcu Kena Segalla reprezentuje ikonické písmeno i v názve počítača. Tento marketingový nápad sa neskôr rozšíril do celého portfólia produktov Applu a stretávame sa s ním dodnes.

iMac bol manifestom toho, že Apple je späť na technologickej scéne a pripravený zmeniť svet – čo sa napokon do bodky naplnilo. Taktiež bol zosobnením súbežnej kampane Think Different, ktorou sa Jobs chcel odlíšiť od šedej konkurencie. Priesvitné all-in-one telo v cukríkových farbách skutočne na vtedajšej scéne nemalo obdobu.

Predstavenie prvého iMacu si dnes pripomína aj Apple. Tim Cook tweetol video z ikonického momentu, kedy ho Steve prvýkrát predstavil svetu.

komentárov
 1. Pamatam si ked som si kupil svoj prvy Apple produkt iMac v 2009. Doteraz mi este sluzi vynikajuco. Stacilo upgradnut Ramku a stale je rychli. Mnohy znami neuverili ze este stale funguje.

  0
  0
 2. První bez větráčku. Měl byt úplně tichý, ale opak byl pravdou.
  Při vypnutém počítači pískal zdroj a tak musel na prodlužku s vypínačem…

  0
  0
 3. imac 2011 – mastí jak nivea. Super na každodennú prácu, jediný problém je v jeho nehlučnosť vdaka čomu je k dispozícii takmer 40 °C, ktoré človekú pečú do izby :D

  0
  0
 4. tiez velmi dobre skusenosti s imacom, u rodicov hadam drzi 8 rokov, j jedinou instalaciou systemu, vlastne system odnovoty a postupne updatovany

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.