Presne pred 20 rokmi Apple predstavil prvý iMac

imac bondi blue side 600x450 - Presne pred 20 rokmi Apple predstavil prvý iMac

Dnes je tomu už 20 rokov, čo Steve Jobs predstavil vôbec prvý počítač iMac a odštartoval tak novú éru svojej spoločnosti.

6. mája 1998, len osem mesiacov po tom, ako sa Steve Jobs vrátil späť na čelo Applu, predstavil iMac G3. Ten dodnes so svojim farebným telom reprezentuje jeden z najikonickejších produktov spoločnosti.

iMac bol pre Apple v mnohých ohľadoch novým začiatkom. Len pár mesiacov predtým Jobs okresal komplikovaný lineup Macov na holé minimum a rozdelil produkty spoločnosti na dve kategórie – profesionálov a bežných zákazníkov. Práve pre druhú skupinu bol iMac určený.

Predával sa za 1 299 dolárov a jeho hlavným lákadlom bolo jednoduché a intuitívne pripojenie na internet. Práve to podľa jeho tvorcu Kena Segalla reprezentuje ikonické písmeno i v názve počítača. Tento marketingový nápad sa neskôr rozšíril do celého portfólia produktov Applu a stretávame sa s ním dodnes.

iMac bol manifestom toho, že Apple je späť na technologickej scéne a pripravený zmeniť svet – čo sa napokon do bodky naplnilo. Taktiež bol zosobnením súbežnej kampane Think Different, ktorou sa Jobs chcel odlíšiť od šedej konkurencie. Priesvitné all-in-one telo v cukríkových farbách skutočne na vtedajšej scéne nemalo obdobu.

Predstavenie prvého iMacu si dnes pripomína aj Apple. Tim Cook tweetol video z ikonického momentu, kedy ho Steve prvýkrát predstavil svetu.

Viac článkov na tému

9 komentárov

 1. treska píše:

  bodaj by sa dal cas vratit spat

 2. iMac píše:

  Pamatam si ked som si kupil svoj prvy Apple produkt iMac v 2009. Doteraz mi este sluzi vynikajuco. Stacilo upgradnut Ramku a stale je rychli. Mnohy znami neuverili ze este stale funguje.

 3. Stepan píše:

  První bez větráčku. Měl byt úplně tichý, ale opak byl pravdou.
  Při vypnutém počítači pískal zdroj a tak musel na prodlužku s vypínačem…

 4. bambus píše:

  imac 2011 – mastí jak nivea.  Super na každodennú prácu, jediný problém je v jeho nehlučnosť vdaka čomu je k dispozícii takmer 40 °C, ktoré človekú pečú do izby :D

 5. noone píše:

  A hlavne ta priehladna pukova mys bola uzasna..

 6. crw píše:

  imac late 2012 – po vymene HDD za SSD je rovnako rychly ako ked som ho rozbalil z krabice

 7. treska píše:

  tiez mam 2011 imac s upg sdd a ram, nie je dovod na zmenu :-)

 8. charlie píše:

  tiez velmi dobre skusenosti s imacom, u rodicov hadam drzi 8 rokov, j jedinou instalaciou systemu, vlastne system odnovoty a postupne updatovany

 9. adam píše:

  a co na tom provozujete za systém? podle mě tam víc jak 10.3 nedostanete. max. ještě tak 10.4, ne?

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend