Prečo ľudia neupgradujú na iPhone X? Zisťuje to nový prieskum

iPhone X

iPhone X je na trhu už štyri mesiace, nie každý fanúšik je však z neho nadšený. V najnovšej ankete pre majiteľov iPhonov analytici zisťovali prečo.

Mihcael Olson zo spoločnosti Piper Jaffray sa opýtal celkom 1 500 respondentov vlastniacich iPhone, prečo neupgradovali na najnovší iPhone X. Takmer polovica udala ako dôvod, že sú spokojní so svojim terajším telefónom a dostatočne ich nezaujali žiadne z nových funkcií.

Pre takmer tretinu opýtaných je zas iPhone X príliš drahý. 8 % zákazníkov by radšej chcelo väčší displej a zvyšných 17 % udalo iný dôvod.

iphonexnoupgradereason 800x214 - Prečo ľudia neupgradujú na iPhone X? Zisťuje to nový prieskum
Zdroj: Philip Elmer-DeWitt

Podľa Piper Jaffray by tohtoročný lineup mohol veľa z týchto dôvodov zmeniť. Okrem väčšieho Plus modelu by totiž mal Apple predstaviť aj cenovo dostupnejší 6,1″ model s LCD displejom. Podľa prognózy spoločnosti by tieto iPhony vo fiškálnom roku 2019 mali spolu predať takmer 234 miliónov kusov.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…