Prečo ľudia neupgradujú na iPhone X? Zisťuje to nový prieskum

iPhone X

iPhone X je na trhu už štyri mesiace, nie každý fanúšik je však z neho nadšený. V najnovšej ankete pre majiteľov iPhonov analytici zisťovali prečo.

Mihcael Olson zo spoločnosti Piper Jaffray sa opýtal celkom 1 500 respondentov vlastniacich iPhone, prečo neupgradovali na najnovší iPhone X. Takmer polovica udala ako dôvod, že sú spokojní so svojim terajším telefónom a dostatočne ich nezaujali žiadne z nových funkcií.

Pre takmer tretinu opýtaných je zas iPhone X príliš drahý. 8 % zákazníkov by radšej chcelo väčší displej a zvyšných 17 % udalo iný dôvod.

Zdroj: Philip Elmer-DeWitt

Podľa Piper Jaffray by tohtoročný lineup mohol veľa z týchto dôvodov zmeniť. Okrem väčšieho Plus modelu by totiž mal Apple predstaviť aj cenovo dostupnejší 6,1″ model s LCD displejom. Podľa prognózy spoločnosti by tieto iPhony vo fiškálnom roku 2019 mali spolu predať takmer 234 miliónov kusov.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Koncept: budúca podoba výrezu v displeji iPhonu

Tohtoročný modelový rad Apple smartfónu by mal podľa očakávaní priniesť aj o niečo menší výrez v prednej časti zariadenia. Pozrite sa však na koncept, ktorý sa na vec pozerá z úplne inej perspektívy.