Update: Orange spúšťa podporu pre eSIM, zatiaľ len pre hodinky od Samsungu

S vydaním iPhonu XS s podporou pre formát eSIM sa zdá sa rozhýbali aj miestny operátori. Telefóny od Applu však aspoň zatiaľ nepodporujú.

Orange ako prvý slovenský operátor dnes spustil prevádzku elektronických SIM kariet. Podpora však bude spočiatku obmedzená na jediné zariadenie – Samsung Galaxy Watch v 46mm verzii.

Zariadení podporujúcich eSIM na trhu nie je mnoho, najvýraznejším kandidátom na rozšírenie podpory je samozrejme nový iPhone XS (Max) a iPhone XR. eSIM podporujú aj posledné dve generácie Apple Watch, tie sa však v LTE verzii u nás zatiaľ vôbec nepredávajú.

Smart hodinky od Samsungu sú prvým funkčným eSIM zariadením na Slovensku.

Kedy plánuje Orange spustiť eSIM pre iPhone je otázne – spoločnosť nám však potrvdila, že čo sa týka techickej stránky je pripravená, čaká len na potrebnú certifikáciu od Applu. Telekom momentálne eSIM testuje, no tento rok technológiu určite neuvidíme. Či bude pri jej spustení aj podpora pre iPhone, taktiež nevie potvrdiť. O2 sa k nasadeniu eSIM vyjadriť nechcelo.

Ak náhodou patríte medzi vlastníkov Galaxy Watch, návod na aktiváciu virtuálnej SIM nájdete na webe Orangeu.

Update: Podľa neoficiálnych info od našich čitateľov a z webu HNonline je možné, že by sa eSIM od Orangeu mohla spustiť aj na nových iPhonoch. Ak sa vám to podarilo, dajte nám vedieť v komentároch pod článkom alebo na tipy@macblog.sk.

komentárov
 1. Zdravím,

  je super, že operátori sa rozhýbali a postupne spúšťajú nové esim. Ak to však chápem správne, tieto esim slúžia ako “samostatné číslo”. Fungujú s iPhonenmi, ale nemali by fungovať s novými apple watch. Tam je predsa iný druh esim. Kde je jedno číslo spustiteľné prostredníctvom iPhoneu a apple watch.

  Čiže tieto novo spustené esim u orangeu a hádam aj u O2 neriešia situáciu s apple watch alebo sa mýlim?

  Podobne to funguje aj u česku, kde spustili síce esim ale nie sú kompatibilné s apple watch

  Ďakujem za info a doplnenie

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť