Nové emoji pre rok 2019: vodiaci pes, hluchá osoba a viac párov

Unicode konzorcium zverejnilo zoznam nových emoji, ktoré navrhuje pre zavedenie v roku 2019.

Po poslednom zasadaní konzorcia by sa mali v novom Unicode 12 štandarde objaviť symboly pre vodiaceho psa, hluchú osobu, a taktiež nové kombinácie párov a zmiešaných rodín, vrátane rôznych odtieňov pokožky. Pribudnú aj ďalšie emoji pre hendikepovaných, napríklad invalidné vozíky. 

Pridávajú sa k predošlým návrhom ako leňochod, kocka ľadu, plameniak a vafle. Všetky by sa mali na online platformách a v operačných systémoch objaviť v priebehu budúceho roka, za predpokladu, že budú všetky schválené. Pre rok 2020 má zas Unicode provizórne naplánované emoji ako nindža, čarovný prútik, mamut a vták dodo.

Medzitým sa na viacerých platformách začína objavovať sada Emoji 11.0 pre rok 2018, vrátane manga, ryšavých vlasov a klokana. Apple potvrdil, že tieto emoji budú súčasťou softvérového updatu ešte pred koncom roka. 

komentáre
  1. Unicode konzorcium by mali zrusit. Absolutne nevidim pozitivny prinos ich prace. Hlavne ze je vytvorenych milion zbytocnych emoji a Apple je prvy co ich hned implementuje do OS.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.