fbpx

Najnovšia beta iOS 12 otravuje s falošnými hláškami o aktualizácii

ios12 beta popup crop 600x394 - Najnovšia beta iOS 12 otravuje s falošnými hláškami o aktualizácii

Ak bežíte na poslednej beta verzii iOS 12, možno ste si všimli pravidelné vyskakovacie okná s výzvou na aktualizáciu. Aj keď žiadna nie je.

Nie ste sami. Od dneška táto hláška vyskakuje všetkým beta testerom s najnovšou verziou iOS 12. Chyba sa prvýkrát objavila ešte začiatkom týždňa, posledných 24 hodín sú však popupy omnoho častejšie a aj u nás v redakcii vyskakujú pri každom odomknutí telefónu. 

Zatiaľ neexistuje oprava a asi budeme musieť počkať na ďalšiu beta verziu. Je tu však malá šanca, že sa dá chyba opraviť na serveroch Applu. Podľa vývojára Guilherma Ramba ide totiž o funkciu, ktorá by mala vyzývať používateľa k aktualizácii tesne pred vypršaním beta verzie – a z nejakého dôvodu si tá najnovšia myslí, že jej o chvíľu končí platnosť.

ios12 beta popup - Najnovšia beta iOS 12 otravuje s falošnými hláškami o aktualizácii

Ak s bugom nevydržíte do začiatku ďalšieho týždňa, jediným osvedčeným riešením je vrátiť sa na stabilnú verziu iOS 11. Ďalšou možnosťou je ešte vrátiť čas svojho zariadenia o týždeň alebo mesiac dozadu. Nejde však práve o najideálnejšie riešenie – rozhádžete si tak kalendár, dátumy uložených súborov a ďalšie funkcie.

Update 1/9: Apple včera vo večerných hodinách vydal ďalšiu beta verziu iOS 12, ktorá problém našťastie odstraňuje. Dostupná je cez Nastavenia pre všetky zariadenia s nainštalovaným beta profilom.

Viac článkov na tému

4 komentáre

 1. soze píše:

  lahko otravne ze :)

 2. Tomas píše:

  Nastastie uz vysla nova verzia beta 12, takze je po “probleme” :-)

 3. Tomas píše:

  Chalani nemáte problém že na niekedy Vám vyhodí hladkú že “congratulation iPhone user you won bla bla bla”? Niekedy mi to vyhodí ale iba v Safari

 4. soze píše:

  tomas, musis navstevovat overene pornostranky a neklikat na vsetko, potom ti to nebude vypisovat :)

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend