Na trh prichádzajú prvé USB-C huby špeciálne pre iPad Pro

Prechod iPadu na USB-C má hneď niekoľko benefitov. Najväčším z nich je asi možnosť používať čoraz viac rozšírené USB huby.

Avšak nie je hub ako hub. Na trhu je momentálne milión USB-C hubov pre MacBooky a laptopy iných značiek, nie všetky sú však ideálne aj pre iPad. Svoje zistil napríklad aj Federico Vittici z MacStories, ktorý vo svojom veľkom zhrnutí príslušenstva pre nový iPad Pro natrafil na problémy s kompatibilitou – obzvlášť pri huboch, ktoré sa napájajú priamo na telo zariadenia.

Nie všetko USB-C príslušenstvo musí na iPad pasovať. Zdroj: macstories.net

Napríklad taký HyperDrive Solo, určený pre MacBook Pro, neprilieha dobre k telu iPadu a pripojené zariadenia majú kvôli tomu problémy s častým odpájaním. Toľko k univerzálnemu konektoru, pri ktorom si aj naďalej treba dávať pozor na kompatibilitu s jednotlivými produktami.

Na trhu sa však objavujú prvé huby vyrobené špeciálne pre iPad Pro. Napríklad nový HyperDrive for iPad Pro od vyššie spomínaného výrobcu, ktorý sa pripája pomocou špeciálnej plastovej krytky, aby tak nepoškodil hliníkový povrch tabletu. Dostupný by mal byť ešte v priebehu tohto mesiaca za 99 dolárov (49 dolárov v predpredaji).

Lacnejšiu alternatívu predstavila firma Satechi, ktorej Type-C Mobile Pro Hub sa práve začal predávať za 59 dolárov. Ponúka HDMI, USB-A a USB-C port s podporou nabíjania a 3,5 mm audio jack. Narozdiel od HyperDrive však chýba slot pre SD a microSD pamäťové karty.

Stále sme však len pri zrode nového iPad ekosystému. V najbližších mesiacoch môžeme s určitosťou očakávať ďalšie príslušenstvo špeciálne pre tablet od Applu. Potom bude už len na spoločnosti, aby s iOS 13 ďalej rozšírila podporu pre univerzálny konektor – napríklad natívne pripájanie externých harddiskov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť