Mladý Austrálčan sa hackol do Applu, citlivé dáta údajne nezískal

V posledných dňoch obehli média správy o 16-ročnom chlapcovi, ktorý sa hackol priamo do počítačového systému Applu. Spoločnosť tvrdí, že údaje zákazníkov sú v bezpečí.

Austrálske súdy práve rozhodujú o treste pre veľmi ambiciózneho tínedžera, ktorý sa zo svojej dostal až do serverov Applu. Podľa jeho obhajcu ho k tomuto činu motivovala vidina zamestnania v jeho obľúbenej spoločnosti. Z mainframu údajne stiahol cez 90 GB dát, ktoré si následne uložil do priečinka s názvom hacky hack hack.

Zdroj: Pexels.com

Podľa novín The Age boli medzi týmito dátami aj prístupové dáta používateľov. Napriek tomu podľa Applu neunikli žiadne citlivé dáta. „Naše tímy zaznamenali nepovolené vniknutie, izolovali ho a nahlásili ho policajným zložkám.“ hovorí spoločnosť v tlačovom vyhlásení.

Neautorizovaných vniknutí bolo pritom za uplynulý rok viacero a chlapec sa svojim úlovkom chválil aj kamarátom na sociálnej sieti. Na súde sa však priznal a v septembri ho po ďalšom vypočúvaní čaká zatiaľ neistý rozsudok. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.