Mladý Austrálčan sa hackol do Applu, citlivé dáta údajne nezískal

icloud security 800x400 - Mladý Austrálčan sa hackol do Applu, citlivé dáta údajne nezískal

V posledných dňoch obehli média správy o 16-ročnom chlapcovi, ktorý sa hackol priamo do počítačového systému Applu. Spoločnosť tvrdí, že údaje zákazníkov sú v bezpečí.

Austrálske súdy práve rozhodujú o treste pre veľmi ambiciózneho tínedžera, ktorý sa zo svojej dostal až do serverov Applu. Podľa jeho obhajcu ho k tomuto činu motivovala vidina zamestnania v jeho obľúbenej spoločnosti. Z mainframu údajne stiahol cez 90 GB dát, ktoré si následne uložil do priečinka s názvom hacky hack hack.

pexels macbook pro code security - Mladý Austrálčan sa hackol do Applu, citlivé dáta údajne nezískal
Zdroj: Pexels.com

Podľa novín The Age boli medzi týmito dátami aj prístupové dáta používateľov. Napriek tomu podľa Applu neunikli žiadne citlivé dáta. „Naše tímy zaznamenali nepovolené vniknutie, izolovali ho a nahlásili ho policajným zložkám.“ hovorí spoločnosť v tlačovom vyhlásení.

Neautorizovaných vniknutí bolo pritom za uplynulý rok viacero a chlapec sa svojim úlovkom chválil aj kamarátom na sociálnej sieti. Na súde sa však priznal a v septembri ho po ďalšom vypočúvaní čaká zatiaľ neistý rozsudok. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…