Ming-Chi Kuo: Záujem o iPhone Xr je nižší, než obvykle

iPhone XR Red

Analytik Ming-Chi Kuo zvykne obvykle prinášať pozitívne správy o budúcich produktoch Applu, dnes je ale poslom zlých správ. Analytik najnovšie tvrdí, že záujem o iPhone Xr je nižší, než sa predpokladalo.

Kuo odhaduje, že celkové predaje modelu Xr budú o 30 miliónov kusov nižšie, než pôvodne čakal. Celkovo by tak počas svojho životného cyklu mal Xr predať len 70 miliónov kusov namiesto 100. Odraziť sa to má aj na celkových predajoch iPhonov v prvom štvrťroku 2019. Hoci predaje v koncoročnom kvartáli majú ostať v rozmedzí 75-80 miliónov kusov, v prvom štvrťroku by mali predaje klesnúť z odhadovaných 55-60 na 47-52 miliónov kusov.

Dôvodov pre slabší úspech modelu Xr je viacero. Jednak to pripisuje vyššej popularite modelov XS a XS Max, ako aj popularite starších modelov vrátane iPhone 8iPhone 8 Plus, naďalej dostupných v ponuke. Taktiež vraví, že hrozbu pre iPhone Xr predstavuje tiež nedávno uvedený Huawei Mate 20.

komentáre
  1. Ja som po 5S siahol uz iPhone 8 nizsia cena a velmi rychli telefon s dobrou bateriou. Za 599£ prijatelna cena. Uvazoval som ci nepojdem do Xr ale som nakoniec nesiel don. Jednak niektore novinky mozu mat problemy ktore sa ukazu po case. iP8 je v podstate uz vyladeny stale velmi dobry telefon

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.