Ming-Chi Kuo: Záujem o iPhone Xr je nižší, než obvykle

iPhone XR Red

Analytik Ming-Chi Kuo zvykne obvykle prinášať pozitívne správy o budúcich produktoch Applu, dnes je ale poslom zlých správ. Analytik najnovšie tvrdí, že záujem o iPhone Xr je nižší, než sa predpokladalo.

Kuo odhaduje, že celkové predaje modelu Xr budú o 30 miliónov kusov nižšie, než pôvodne čakal. Celkovo by tak počas svojho životného cyklu mal Xr predať len 70 miliónov kusov namiesto 100. Odraziť sa to má aj na celkových predajoch iPhonov v prvom štvrťroku 2019. Hoci predaje v koncoročnom kvartáli majú ostať v rozmedzí 75-80 miliónov kusov, v prvom štvrťroku by mali predaje klesnúť z odhadovaných 55-60 na 47-52 miliónov kusov.

Dôvodov pre slabší úspech modelu Xr je viacero. Jednak to pripisuje vyššej popularite modelov XS a XS Max, ako aj popularite starších modelov vrátane iPhone 8 a iPhone 8 Plus, naďalej dostupných v ponuke. Taktiež vraví, že hrozbu pre iPhone Xr predstavuje tiež nedávno uvedený Huawei Mate 20.

komentáre
  1. Ja som po 5S siahol uz iPhone 8 nizsia cena a velmi rychli telefon s dobrou bateriou. Za 599£ prijatelna cena. Uvazoval som ci nepojdem do Xr ale som nakoniec nesiel don. Jednak niektore novinky mozu mat problemy ktore sa ukazu po case. iP8 je v podstate uz vyladeny stale velmi dobry telefon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?