iPad už čoskoro dostane plnú verziu Adobe Photoshop

ipad astropad 800x518 - iPad už čoskoro dostane plnú verziu Adobe Photoshop

Aj keď je iPad propagovaný ako nástroj pre profesionálov, absencia určitých aplikácií ho stále limituje. To by sa mohlo budúci rok zmeniť.

Podľa Bloombergu sa totiž Adobe rozhodol priniesť plnú verziu Photoshopu aj na iOS. Ohlásená by mala byť oficiálne v októbri a na obrazovky iPadov sa dostať budúci rok. Údajne ide o novú stratégiu spoločnosti pod vedením šéfa Creative Cloud sekcie Scotta Belskyho.

Nový Photoshop by mal priniesť cross-platformovú kompatibilitu a plnú sadu nástrojov aj na zariadeniach ako iPad. V príprave je podľa Bloombergu aj nová mobilná verzia Illustratora.

Doteraz Adobe pre iPad ponúkal len zjednodušené verzie svojho softvéru, napríklad Photoshop Express či Mix, s integráciou s CC platformou. Od funkcionality desktopovej verzie však mali ďaleko. Dieru na trhu sa snažili vyplniť konkurenčné produkty ako Pixelmator, či nástroje od Affinity, no veľká väčšina zákazníkov aj naďalej ostáva pri starom dobrom Photoshope. Bude zaujímavé sledovať ako (a či) sa budúci rok karta obráti.

ipad pro 97 pencil large - iPad už čoskoro dostane plnú verziu Adobe Photoshop

UložiťUložiť

UložiťUložiťČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…