fbpx

iOS 11.4 bude po týždni blokovať prístup cez USB port, sťaží tak prácu vyšetrovateľom

iphone x ios passcode 600x489 - iOS 11.4 bude po týždni blokovať prístup cez USB port, sťaží tak prácu vyšetrovateľom

Nová verzia iOS 11, aktuálne dostupná ako beta verzia, zrejme nepoteší policajné zložky a každého, kto sa chce dostať do zamknutého iPhonu.

Apple totiž v iOS 11.4 implementoval nové opatrenie, ktoré kompletne zablokuje USB prístup k zariadeniu po siedmich dňoch neaktivity. Znamená to, že ak sa iPhone, alebo iPad viac než týždeň neodomkne, Lightning port sa prepne do čisto napájacieho módu a ignorovať bude akékoľvek USB pripojenie k počítaču.

Ide o priamu odpoveď na nedávno medializované nástroje ako napríklad odblokovací box GrayKey, ktorý začali vo veľkom nakupovať policajné zložky. Aj keď takéto nástroje dokážu uľahčiť vyšetrovanie zločinov, prístup k ním má ktokoľvek, kto je ochotný zaplatiť ich pomerne vysokú predajnú cenu. GrayKey funguje na princípe hrubej sily, ktorá cez USB pripojenie skúša rôzne kombinácie číselných kódov.

GrayKey 600x288 - iOS 11.4 bude po týždni blokovať prístup cez USB port, sťaží tak prácu vyšetrovateľom
GrayKey od spoločnosti GrayShift. Odomknutie iPhonu mu údajne trvá hodiny až dni, závisiac od zložitosti hesla.

Aj keď nové opatrenie využívaniu takýchto boxov nezabráni, nastaví im nepríjemný časový limit, za ktorý musia stihnúť ochranu prelomiť. Funkcia sa objavila ešte v beta verzii iOS 11.3, do jej finálnej podoby sa však nedostala. iOS 11.4 je momentálne už vo štvrtej beta verzii a na verejnosť by sa mala dostať do konca júna.

Zdroj: MacRumors

2 komentáre

  1. treska píše:

    mne blokkuje uz teraz, ked dam neautorizovane

  2. Radka píše:

    Co v pripade, ze utrpim tazky uraz a budem viac ako tyzden v bezvedomi a iPhon som nemohla odomknut? Potom sa ja s mojim ID a platnym kodom ci PINom  vratim spät do funkcneho-nezablokovaneho modu, alebo zostanem aj tak, ked viem heslo po tyzdni zablokovana? Nejako sa mi to celkom nepaci, Apple moc spekuluje a pri tom ja osobne schvalujem napomahat vyrieseniu  trestnych avsak opodstatnenych pripadov, nie len ze policia nieco chce,  ale ked sa jedna o zavazny trestny cin, alebo zavrazdenu osobu, tam by mal Apple poskytnut udaje, tej osobe uz neublizi a napomoze k objasneniu pripadu. No je to moj pohlad na vec…..tak trochu sa obavam ci nezostane po tom tyzdni neaktivity mobil nadalej zablokovany…….

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend