fbpx

Dá sa Face ID okabátiť 3D modelom? Android áno

forbes face id 3d head 600x436 - Dá sa Face ID okabátiť 3D modelom? Android áno

Ako je na tom po bezpečnostnej stránke Face ID oproti riešeniam konkurencie? Pozrite si test s vytlačenou 3D hlavou.

Magazín Forbes otestoval päť rôznych vlajkových lodí s rozpoznávaním tváre: iPhone X, Samsung Galaxy S9, Note 8, LG G7 ThinQ a OnePlus 6. Redaktor na to využil špeciálnu 3D tlačiareň a v birminghamskej firme si nechal za tri stovky vyrobiť repliku svojej vlastnej hlavy.

Ako jednotlivé telefóny obstáli? Bez problémov sa zaobišiel len iPhone. Najhoršie bol na tom telefón od OnePlus a za nim dva vlajkové Samsungy. LG je na tom lepšie, aj tak sa však podarilo do telefónu s falošnou hlavou dostať. Článok spomína aj rozpoznávanie tváre pomocou Windows Hello, ktorý sa oklamať nenechal. Nevieme však na akom zariadení.

V teste taktiež nebolo spomenuté rozpoznávanie očnej dúhovky, ktoré ponúka Samsung a malo by byť o niečo bezpečnejšie. Nešpecifikuje ani, či mal iPhone aktivované pokročilé Face ID, ktoré si vyžaduje otvorené oči (továrensky je funkcia zapnutá). Pozrite si celý proces na videu nižšie.

Zdroj: Forbes
Viac článkov na tému

3 komentáre

  1. Héctor píše:

    Windows Hello by sa nemalo dať týmto spôsobom oklamať, pretože pri identifikácii sníma vo viditeľnom a infračervenom spektre + ich vzájomnou kombináciou si vytvorí 3D obraz scény. A hlava z 3D tlačiarne v IR spektre vyzerá úplne inak ako živý originál. Niektoré laptopy s Windows Hello sa dali v minulosti oklamať fotkou zosnímanou v IR spektre, čo neskôr fixli v update.

  2. soze píše:

    hujavejisti a androjidi to na diskusiach dost prezivaju urazene

  3. treska píše:

    mne faceid neodomnke mobil ani rano, ked som prispaty a ledva pozeram a to som ja :-D

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend