Apple priznal, že o ohýbaní a Touch Disease u iPhone 6 vedel už pred vydaním

iPhone6BendTest - Apple priznal, že o ohýbaní a Touch Disease u iPhone 6 vedel už pred vydaním

Zatiaľ čo iPhone 6 Plus sa do histórie zapísal vďaka problémom s ohýbaním, neskôr začali užívatelia iPhonu 6 pozorovať problém s funkčnosťou displeja známy ako Touch Disease.

Apple spočiatku oba problémy popieral, respektíve sa k nim vyjadril v zmysle, že sa môžu diať na menšom počte zariadení. Takýto argument ale zákazníkom nestačil, nie po tom, ako Apple časti z nich odmietol zariadenia reklamovať. Apple tak čelí skupinovej žalobe zo strany zákazníkov. Nakoľko žalobcovia naznačovali, že Apple o probléme vedel už skôr a odmietol ho riešiť, spoločnosť musela poskytnúť súdu dokumenty, ktoré mohli tento výrok dokázať alebo vyvrátiť.

iPhone6BendTest 80x45 - Apple priznal, že o ohýbaní a Touch Disease u iPhone 6 vedel už pred vydaním

Väčšina dokumentov zdieľaných so súdom je síce zapečatená, ale sudkyňa Lucy Koh sprístupnila časť informácií verejnosti. Tie potvrdzujú, že Apple vedel o probléme už pred vydaním. V dokumentácii z testovania produktu pred vydaním sa uvádza, že riziko ohnutia iPhonu 6 je 3,3-krát vyššie, než pri iPhone 5s a v prípade iPhonu 6 Plus je toto riziko až 7,2-krát vyššie. Aj keď interné testovanie dokázalo, že dizajn nového telefónu bol rizikový, Apple pre verejnosť v tom čase uviedol, že prípady ohýbania telefónu sú extrémne vzácne a stali sa dovedna len malému množstvu zákazníkov. Apple vtedy argumentoval, že eviduje len 20 prípadov, reálne však v tom čase istý blog evidoval takmer 300.

Apple tiež evidoval problém Touch Disease. V máji/květnu 2016 potichu upravil interný dizajn telefónu tak, aby čip, ktorý detegoval dotyk, ostal na svojom mieste. Spoločnosť o tejto zmene neinformovala a ani nespustila bezplatný program na výmenu, respektíve opravu zariadenia. Stalo sa tak až niekoľko mesiacov po tom, ako bola kauza Touch Disease medializovaná vo veľkom. Napriek tomu, že Apple o probléme vedel už dlho, opravu iPhonu poskytuje za 149 dolárov.

png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAAEAAAABAQMAAAAl21bKAAAAA1BMVEUAAP+KeNJXAAAAAXRSTlMAQObYZgAAAAlwSFlzAAAOxAAADsQBlSsOGwAAAApJREFUCNdjYAAAAAIAAeIhvDMAAAAASUVORK5CYII= - Apple priznal, že o ohýbaní a Touch Disease u iPhone 6 vedel už pred vydaním

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Music Festival 80x46 - Apple oznámil Apple Music festival
pokračovanie článku

Apple oznámil Apple Music festival

Apple oznámil datum konání Apple Music festival, každoročně konané akce v Londýně. Na akci budou tradičně vystupovat známí umělci…