fbpx

Apple ponúkne program 1Password všetkým svojim zamestnancom, hovorilo sa aj o akvizícii

1Password 5 Mac icon 600x600 - Apple ponúkne program 1Password všetkým svojim zamestnancom, hovorilo sa aj o akvizícii

Obľúbený softvér na úschovu hesiel 1Password čoskoro začne používať všetkých vyše 100 tisíc zamestnancov Applu.

So správou, podľa ktorej Apple ponúkne každému zamestnancovi rodinné predplatné služby 1Password prvýkrát prišiel server BGR. Dohoda sa týka nielen interných zamestnancov v Cupertine a iných mestách, ale aj všetkých z maloobchodnej siete – celkovo vyše 123 000.

Apple mal pritom veľmi špecifické požiadavky, ktoré zahŕňajú okamžitú telefonickú podporu a lokalizáciu stránok do všetkých svetových jazykov. Spoločnosť taktiež odmietla cloudovú verziu 1Password, ktorá používa servery tretích strán ako napríklad Amazon, a spolieha sa tak na samostatnú verziu so synchronizáciou cez vlastný iCloud.

agilebits 1password apple iphone x - Apple ponúkne program 1Password všetkým svojim zamestnancom, hovorilo sa aj o akvizícii
1Password pre iOS.

Pre tvorcu programu, AgileBits, ide nepochybne o lukratívnu dohodu a údajne už svojim zamestnancom vypláca tučné bonusy. Spolu s informáciami o partnerstve sa však začali objavovať aj informácie o možnom odkúpení celej firmy Applom, podobne ako sa to stalo nedávno pri aplikácií Workflow, ktorú už máme v istej forme integrovanú do iOS 12.

Olej do ohňa prilial samotný CEO AgileBits, ktorý sa vo svojej kancelárii v Toronte údajne nechal počuť ako hovorí o „akvizícii Applom.“ Dohady však firma rýchlo zostrelila a dementovala cez oficiálny Twitter 1Passwordu.

Zdá sa tak, že softvér zatiaľ ostane aj naďalej nezávislý – možno trochu sklamanie pre tých, ktorí by 1Password radi videli integrovaný do iOS, no zároveň radostná správa pre každého, kto sa nenachádza kompletne v Apple ekosystéme. Ako dobre vieme, firmy a služby, ktoré zhltne Cupertino nezvyknú mať pridlhú životnosť.

UložiťUložiť

UložiťUložiť

Zdroj: BGR
Diskusia k tomuto článku nebola povolená.

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend