Tim Cook: Na profesionálov sme nezabudli

Apple CEO Tim Cook speaks during an Apple media event in Cupertino, California, U.S. October 27, 2016. REUTERS/Beck Diefenbach – RTX2QQT0

Generálny riaditeľ Applu, Tim Cook, sa počas včerajšieho stretnutia s investormi podelil o niekoľko informácií plánoch spoločnosti. Spomína, že na profesionálnych používateľov nezabúdajú.

“Budeme v profesionálnej oblasti aktívnejší” tvrdí Cook. “Profesionáli sú pre nás veľmi dôležití. Obzvlášť kreatívni profesionáli.”

Reč je samozrejme o Macu. S výnimkou nového MacBooku Pro spoločnosť v oblasti osobných (a predovšetkým stolových) počítačov stagnuje už vyše dva roky. iMac bol naposledy aktualizovaný v októbri 2015, Mac Mini v októbri 2014 a nový Mac Pro sme nevideli od začiatku jeho predaja v decembri 2013.

Niekoľko noviniek by sme v tejto oblasti mali vidieť tento rok, možno už na potenciálnom marcovom evente. Malo by ísť o nové iMacy s USB-C konektivitou a AMD grafikami, zvyšok Mac lineupu je však stále jeden veľký otáznik.

Tim Cook počas predstavovania 12-palcového MacBooku. Zdroj: Business Insider

Druhá zaujímavá otázka od investorov smerom na Cooka sa opäť týkala spojenia tejto platformy a iPadu v podobe dotykového Macu. Cook sa ako obvykle vyhol komentáru o pripravovaných produktoch, upevnil však svoje doterajšie stanovisko na túto tému.

“Očakávajte od nás čoraz viac spôsobov, ako iPadom nahradiť laptop, avšak nie Mac – Mac toho dokáže oveľa viac.

Spojiť tieto dva svety by znamenalo stratiť jednoduchosť jedného a možnosti druhého.”

komentáre
 1. Na profesionalov sme nezabudli. Pripravujeme nove rasovo, etnicky a sexulne vyvazene emoji aby ich mohli profesionali kreativne pridavat do statusov na facebooku.

  0
  0
 2. Nie, nezabudli, ani Cinema monitor sme neposlali do smutku. :)
  iMac, resp. Mac Pro ako symbol socialneho statusu sa tazko nosi pod pazuchou po baroch, takze iP7 a iP8 treba hlavne riesit. To je tak ked graf je modla.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.