Pozrite sa, ako vyzerajú nové funkcie iOS 11 na iPade

ipad pro ios 11 task manager 800x570 - Pozrite sa, ako vyzerajú nové funkcie iOS 11 na iPade

Po keynote sa veľká časť pozornosti sústredí na iPad a iOS 11. Počas prezentácie sme videli mnoho nových funkcií v iOS 11, ktoré získa iPad aby sa tak vylepšil multitasking a stala sa z neho solídna náhrada normálneho PC. 

Mnoho z týchto funkcií bolo na zozname želaní užívateľov už po dlhé roky. Napríklad Drag and Drop, aplikácia Files a mnoho ďalších. iOS 11 výrazne mení spôsob, akým môže byť iPad použitý. Server MacRumors zverejnil video, v ktorom sa zameriava na nové funkcie iPadu a aktualizácie iOS 11, ktorú by sme mali onedlho uvidieť. Na iPade sa zároveň zväčšil Dock, stal sa jemne priesvitným a dá sa vyvolať v akejkoľvek aplikácií potiahnutím prstu zdola nahor.

Dock tak urýchli a zjednoduší prepínanie medzi aplikáciám a sprístupní multitaskingové funkcie na kompatibilných zariadeniach. Otvorením Docku počas používania aplikácie a potiahnutím Docku hore otvorí nové okno, ktoré môže byť použité ako Slide Over alebo Split View (dve aplikácie naraz). Pomocou Docku môžete prepínať medzi Split View aplikáciami doslova behom pár sekúnd.

Spolu s Dockom prichádza aj nová funkcia prepínania medzi aplikáciami, ktorá je podobná Spaces na Macu. Ukazuje všetky nedávno použité aplikácie, ponúka prístup ku Control Center nastaveniam a uchováva všetky vaše Split View alebo Slide Over zoskupenia okien. Drag and Drop bola taktiež jednou z najžiadanejších funkcií pre iPad, a našťastie pre nás bola implementovaná do iOS 11.

S Drag and Drop si môžete text, linky, fotky, súbory, atď. prenášať medzi aplikáciami iba potiahnutím prsta. Drag and Drop podporuje multitouch, takže si môžete napríklad skopírovať link zo Safari zatiaľ čo aktivujete Dock, otvoríte Správy a odošlete link priateľovi. Spolu s novou aplikáciou Files je Drag and Drop výborným a jednoduchým pomocníkom pri manažovaní súborov.

ios 11 feature list - Pozrite sa, ako vyzerajú nové funkcie iOS 11 na iPade

Podpora pre Apple Pencil je v iOS 11 taktiež rozšírená. Apple Pencil môže byť samozrejme použitá celosystémovo ako stylus (resp. prst). Nové funkcie, ktoré sa točia okolo Apple Pencil zahŕňajú okamžité označenie, čo umožňuje označiť takmer čokoľvek, čo je na displeji a taktiež kresliť priamo do aplikácie Poznámky a Mail.

Zaujímavou novinkou je aj nová funkcia Instant Notes, ktorá umožní kliknutím vášho Apple Pencil na iPade Pro automaticky otvoriť novú Poznámku pre účely rýchleho zapisovania. Všetky vyššie uvedené funkcie sú dostupné v iOS 11, avšak iba na iPade.

ipad pro ios 11 home screen - Pozrite sa, ako vyzerajú nové funkcie iOS 11 na iPade

iOS 11 je aktuálne limitované pre developerov, avšak Apple plánuje vydať verejnú beta verziu neskôr v júni, takže testeri budú môcť onedlho taktiež vyskúšať nové funkcie iOS 11 na iPade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…