Pozor na inzeráty s podozrivo lacnými Apple produktami

V posledných dňoch sa na slovenských inzertných portáloch opäť množia podvodné inzeráty, ktoré ponúkajú MacBooky, iPhony a ďalšie Apple produkty za podozrivo nízke ceny.

Predajcovia v nich ponúkajú napríklad najnovší iPhone 7, či MacBook Pro, a to častokrát za polovičnú cenu. Odvolávajú sa pritom na prebytočné skladové zásoby od svojich dodávateľov, mimo iného aj iStores, ktoré sa rozhodli rozpredať prostredníctvom online inzercie. Na podobný problém pred pár dňami upozornili už aj používatelia na našom fóre.

Následne sa pre nás ohľadom incidentu vyjadrilo aj samotné iStores, ktoré popiera akúkoľvek spojitosť s týmito inzerátmi a označuje ich za pravdepodobný podvod. Oficiálne stanovisko spoločnosti si môžete prečítať nižšie.

“V ostatných dňoch sa na online bazároch objavuje inzercia na rôzne produkty Apple (iPhone 7, MacBook Pro s Touch Barom a podobne). Inzerent sa vydáva za akéhosi bývalého distributéra a ponúka vraj celkom nové ešte zafóliované produkty za akési zostatkové ceny, pričom sa odvoláva na dodávky od našej spoločnosti, respektíve od spoločnosti s podobným označením, ako sieť našich predajní.

Prehlasujeme, že sme žiadne výrobky spoločnosti, ktorá sa na nás v inzercii, resp. následnej komunikácii odvoláva, nedodali. Inzerent uvádza, že sídli na Bajkalskej v Bratislave, resp. že má sklad v Senci. Záujemcom o inzerované produkty odpovedá z gmailovej adresy. Sme presvedčení, že ide o podvod. Ponúkané ceny sú viac ako nereálne, nehľadiac na to, že ide o produkty, ktoré sú žiadané tak, že sú sčasti ešte stále nedostupné.”

Našim čitateľom, ktorí majú záujem o kúpu bazárových Apple produktov, preto odporúčame pri online inzercii zvýšenú opatrnosť. Vyvarujte sa podozrivo nízkych cien a taktiež nákupu na dobierku, či s platbou vopred od neoverených predajcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.