KGI: Všetky tri nové iPhony budú mať Lightning port

Len pred dvoma dňami sa objavila prekvapivá správa od Wall Street Journal, podľa ktorej Apple plánuje prejsť na USB-C konektor aj na svojom iPhone. Podľa analytikov z KGI to nie je pravda.

Náš obľúbený zdroj nových informácií o pripravovaných Apple produktoch, Ming-Chi Kuo, sa opäť nechal počuť a tentoraz upresňuje predošlé dohady o prechode na USB-C. Podľa Kua si Apple aj naďalej zachová LIghtning konektivitu a to vo všetkých troch modeloch pre rok 2017 – 4,7“ a 5,5” LCD modely a 5″ vlajkovú loď s OLED panelom.

Presedlá iPhone 8 na USB-C konektor?

Dôvody sú podľa neho jasné – Lightning port je stále o niečo tenší než USB-C, Apple sa nechce vzdať príjmov z certifikačného MFi (Made for iPhone) programu a v neposlednom rade, vysokorýchlostné dátové prenosy cez USB-C sú v súčasnosti na iPhone prakticky zbytočné.

iPhone 8 však stále môže disponovať kúskom USB-C technológie. Podľa Kua by malo ísť práve o rýchle nabíjanie, ktoré zabezpečia nové čipy využívajúce tzv. Type-C nabíjaciu technológiu. Apple by tak v tomto ohľade dobehol konkurenciu, ktorá fast charging používa už niekoľko rokov, a zároveň by si ponechal svoj vlastný Lightning port.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.