Pixelmator Pro prinesie na Mac prekopané rozhranie a nový grafický engine

Pixelmator, populárna náhrada Photoshopu pre Mac, práve oznámil novú verziu svojho programu. Prinesie rozhranie zlúčené do jedného okna, nový engine, štetce a nedeštruktívne úpravy.

Nový program sa volá Pixelmator Pro a považovať by sa dal za nasledovníka doterajšieho Pixelmator for Mac. Ten je stále v predaji za doterajšiu cenu a vývojári tvrdia, že bude aj naďalej podporovaný novými aktualizáciami.

Pro verzia by tak mala byť určená hlavne profesionálnym grafickým dizajnérom a fotografom. Okrem celkom nového rozhrania, ktoré zlučuje jednotlivé okná do jedného, prináša predovšetkým prekopaný grafický engine. Ten umožní nedeštruktívne úpravy obrázkov a fotiek, ktoré môžete editovať a vracať naspäť jednotlivo, bez toho, aby ste pritom zasahovali do ostatných úprav.

Pribudla vyše stovka nových štetcov, ktoré budú kompatibilné s grafickými tabletmi podporujúcimi macOS. Nový Pixelmator taktiež dáva veľký dôraz na tvorbu rôznych layoutov a prácu s vrstvami, ktoré môžete vďaka nedeštruktívnym editom bez obáv upravovať a presúvať. Editor využíva moderné technológie ako najnovšie API od Applu v podobe grafického rozhrania Metal 2 a Core Image a taktiež prvky strojového učenia.

Pixelmator Pro bude dostupný v priebehu tejto jesene za dosiaľ nešpecifikovanú cenu. Viac o novom programe si môžete prečítať na oficiálnych stránkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.