Nový MacBook Pro bude obsahovať ARM procesor pre menej náročné úlohy

Už dlhšie sa objavujú správy, že Apple pripravuje počítače s ARM procesormi. Takéto tvrdenia sa stretávajú so skepsou aj nadšením, ktorú majú na svedomí aj benchmarky čoraz výkonnejších iPhonov a iPadov. Takéto správy však nikdy neodpovedali na otázku kedy?

Zmenu teraz spravil Bloomberg, ktorý vyhlásil, že Apple by mohol priniesť prvé ARM procesory do Macov už tento rok. A prvý procesor by sa mal objaviť hneď v MacBooku Pro, kde by žil v spojení s procesorom od Intelu. Tento procesor by si mal nájsť využitie pri procesoch, ktoré vyžadujú menej výkonu a stačí im nižšia spotreba. Napríklad také Poznámky, Kalendár alebo aj Mail. Práve kvôli takýmto jednoduchým programom sa musia trápiť vysokovýkonné procesory od Intelu a to sa podpisuje aj na výdrži batérie. Tá bola spočiatku na MacBooku Pro s Touch Barom katastrofálna, nakoniec sa však za vinníka ukázala chyba v Safari.

Ako tvrdí Bloomberg, tak čip s kódovým označením T310 by mal mať dokonca na starosti aj funkciu Power Nap, ktorá dorazila na Mac už so systémom Mountain Lion. Táto obľúbená funkcia sa zakrátko stala symbolom intuitívnosti Macu a dnes ju nájdeme na prakticky každom Macu. Pre tých, ktorí nevedia, o čo sa jedná, je to trochu rozšírený režim spánku, v ktorom je počítač navonok neaktívny, no aj pri vypnutej obrazovke sťahuje nové e-maily, prijíma aktualizácie a synchronizuje dáta.

 

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.